Ana Sayfa Almanya Almanya'da kısıtlamalar 28 Mart'a kadar uzatıldı

Almanya’da kısıtlamalar 28 Mart’a kadar uzatıldı

-

- Reklam -
- Reklam -

Merkel, “salgının yeni bir safhasına” geçiş yaptığını duyurdu. Almanya son birkaç ayda çok şey başardı.

Başbakan Angela Merkel ve federal eyaletlerin hükümet başkanları, kapatmayı 28 Mart’a kadar uzatmaya karar verdiler, ancak aynı zamanda hafifletme adımlarını da kabul ettiler. Pazartesiden itibaren, kitapçıların, şimdiye kadar kapalı vücut bakım hizmet şirketlerinin yanı sıra uygun hijyen konseptlerine sahip sürüş ve uçuş okullarının açılmasına izin verilecek.

Aynı zamanda, temas kısıtlamaları biraz gevşetilecek. Daha sonra, federal devlet kararına göre, iki haneden en fazla beş kişinin toplanmalarına izin verilecek. mümkündür. İnsidans değeri 35’in altında olan bölgelerde, üç haneden on kişinin bile buluşmasına izin veriliyor.. Yedi günlük vaka sayısı 100’ün üzerine çıkarsa, (acil durum) uygulanacak. Temas kuralları daha sonra tekrar sıkılaşacak.

Federal bir eyalette veya bölgede 50’nin altında sabit bir insidansa ulaşılırsa, bir sonraki adım mağazaların, müzelerin, galerilerin, hayvanat bahçelerinin ve botanik bahçelerinin açılmasına izin verilecek. Açık havada, temassız sporlar maksimum on kişiden oluşan küçük gruplar halinde de mümkün olacak. Karara göre, 100’ün altında sabit bir insidansla, perakendecilerin randevulu alışveriş teklifleri için açmalarına izin veriliyor. Müzeler ve hayvanat bahçeleri “kontak izleme dokümantasyonu ile önceden randevu rezervasyonu ile” ziyaretçileri alabilirler. Olay 100’ün üzerine çıktığında burada da (acil durum) uygulanacak.

Açılmanın ilk basamağı 14 gün boyunca başarılı olursa, sinema, tiyatro, konser salonu ve spor stüdyoları açılması tekrar mümkün olacak.

8 Mart tarihinden itibaren, haftada 1 tane ücretsiz hızlı test yaptırabilecek. Test ücretlerini devlet karşılayacak. Mart sonunda ev doktorlarında da aşı yaptırmak mümkün olacak.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...