Ana Sayfa Almanya Merkel: Çok çeşitlilik ülkemiz için fırsattır

Merkel: Çok çeşitlilik ülkemiz için fırsattır

-

- Reklam -

Başbakan Merkel, 13. entegrasyon zirvesinde yaptığı konuşmada, ”Çok çeşitlilik ülkemiz için fırsattır” dedi.

Merkel konuşmasında, Almanya çok çeşitli bir ülkedir. Bir toplumun bütünlüğü için katılım şarttır. Bunun için karşılıklı saygı ve aidiyet esastır. Bu nedenle, entegrasyon sistematik olarak teşvik edilmeli ve ilerletilmelidir. Dedi.

Merkel, 13. entegrasyon zirvesinde. Buna açıkça bağlıyız ve bunun ülkemizin güçlü yönleri için katma değer olduğuna da inanıyoruz ”dedi. Almanya’da entegrasyonu güçlendirmek için birlikte çalışan federal, eyalet, yerel ve sivil toplumdan 300 aktörün tümüne teşekkür etti. Bu yasama döneminde entegrasyon için çok şey yapıldı, şimdi teorik çalışmayı ve geliştirilen modelleri uygulamaya koymak önemlidir. Merkel aynı zamanda daha fazla uyum ve beraberlik çağrısında bulundu: “Hepimiz Almanya’yız, hedef bu.”

Entegrasyondan Sorumlu Devlet Bakanı Widmann-Mauz, “Almanya’yı gelecekte ekonomik açıdan güçlü, modern bir göç ülkesi olarak konumlandırmak istiyorsak, bunu herkesin yapabilmesini ve yapmasını sağlamalıyız.” Dedi. Son birkaç yılda çok şey başarıldı. Mauz, şimdi mesele, ”Korona salgını tarafından başarıların geri atılmaması için mümkün olan her şeyi yapmalıyız” diye konuştu.

Federal Aile Bakanı Giffey, Savunma Demokrasisini Teşvik Yasası ile “Yaşayan Demokrasi” federal programı için yasal bir temel oluşturma niyetini yineledi. Federal Ekonomi Bakanı Altmaier, çalışma hayatındaki çeşitliliğin, Almanya’nın da çıkarına olduğunu açıkladı.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA