Ana Sayfa Almanya Almanya'da pandemi döneminde hemşire sayısında ciddi azalma

Almanya’da pandemi döneminde hemşire sayısında ciddi azalma

-

- Reklam -
- Reklam -

Federal İstihdam Bürosu yayınladığı verilere göre, Almanya hastanelerde ve yaşlı bakım hizmetlerinde 9.000’den fazla hemşireyi kaybetti.

Hastanelerde ve yaşlı bakım hizmetlerinde çalışan sayısı 2020 Nisan başı ile Temmuz sonu arasında 9.000’den fazla azaldı. Bu, yüzde 0,5’lik bir azalmaya karşılık geliyor. En son Almanya’da yaklaşık 1,8 milyon kişi bakımda istihdam edildi. Ancak pandemiden önce bakım sektöründeki çalışan sayısı biraz arttı.

Rapora göre, korona krizinin ilk yüksek evresinde çalışan sayısındaki düşüş 5.124 oldu. Yaşlı bakımında çalışan sayısı Nisan başı ile Temmuz sonu arasında 3.885 kişi azaldı.

Personel sayısındaki azalma, 16 federal eyaletin tamamını etkilendi. Klinik alanda, personel sayısındaki düşüş yüzde 1,7 ile Bremen’de en yüksek seviyede ve onu Saksonya-Anhalt, Thüringen, Saarland ve Rhineland-Palatinate izliyor Yaşlıların bakımında, Hessen yüzde 1,6 ile en büyük düşüşü kaydetti. Bunu Bremen, Bavyera, Hamburg ve Aşağı Saksonya izledi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...