Ana Sayfa Bavyera Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen: Sınır dışı yerine eğitim

Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen: Sınır dışı yerine eğitim

-

Arif Taşdelen: Sınır dışı yerine eğitim. Taşdelen, 6 yıldır Bavyera’da yaşayan Afganlı hemşirenin sınır dışı edilme kararına karşı çıktı. Taner TÜZÜN / NÜRNBERG.

Altı yıldır Bavyera’da yaşayan Afganlı Geriatri ( Yaşlı sağlığı )hemşiresi Razaq Yar’ın sınır dışı edilme kararına itiraz eden Bavyera Türk asıllı SPD Milletvekili Arif Taşdelen, eğitim alan Afganlının eğitim yerine sınır dışı edilmeye çalışılmasına karşı tepkisini dile getirdi.

SPD gençlik ve uyum sözcüsü Arif Taşdelen, Razaq Yar’ın, Afganistan’dan kaçtığından beri Almanya’ya uyum sağlamış ve topluma katkıda bulunmak isteyen biri olduğunu vurguladı.Arif Taşdelen, maalesef Razaq Yar’ınkine çok benzer davalar bana ulaşıyor.

Bavyera’da gelecek inşa etmek isteyen bu gençlere sahip çıkmak gerekiyor. Bu gençler Motive insanlar dedi, Taşdelen şöyle konuştu:“ Bavyera Eyalet parlamentosunda, Bavyera Eyalet hükümetinin entegrasyon politikasının eleştirel sesiyiz. Eşit düzeyde gerçek entegrasyondan yanayız, çünkü hızlı entegrasyonun tüm taraflar için daha iyi olduğuna inanıyoruz .Bu nedenle,, Bavyera Eyalet parlamentosundaki SPD parlamento grubu olarak gerçek entegrasyon için savaşmaya devam edeceğiz “ Arif Taşdelen ”Sınır dışı yerine eğitim” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...