Ana Sayfa Almanya Merkel, daha fazla açılma şu aşamada mümkün değil

Merkel, daha fazla açılma şu aşamada mümkün değil

-

- Reklam -
- Reklam -

Almanya Başbakanı Angela Merkel, artık aşılama sürecine daha fazla esneklik verilmesi gerektiğini söyledi. Merkel’in sloganı “aşıla, aşıla, aşıla”!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Berlin’de yaptığı basın toplantısında federal eyaletlerin başbakanları ile yapılan konferans görüşmesinin sonuçlarını açıkladı. Almanya’da hızla artan korona enfeksiyonları nedeniyle, Başbakan Merkel ve eyalet hükümetleri daha fazla açılmanın şu aşamada mümkün olmadığını dile getirdiler.

Federal ve eyalet hükümetleri, tıbbi uygulamalarda korona aşılarının başlaması konusunda hemfikir. Almanya’daki aile hekimleri, Paskalya’dan hemen sonra koronavirüse karşı rutin olarak aşılara başlayacak.

Merkel, özel muayenehanedeki doktorların başlangıçta haftada 20 doz aşı almaları gerektiğini söyledi. Muayenehanelere ilk etapta haftada yaklaşık 1 milyon doz aşı gönderilecek, Nisan ayının son haftasında yaklaşık 3,2 milyon doz aşının daha genel pratisyen hekimlerin muayenehanelerine gitmesi bekleniyor.

Fransa ve Çek Cumhuriyeti ile dış sınırları olan dört federal eyalete halkı koronavirüse karşı korumak için ek aşı gönderilecek. Sınıra yakın Thüringen için ek aşı dozları kararlaştırıldı.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı