Ana Sayfa Bavyera Markus Söder, pandemik durumun daha da kötüleşeceği konusunda uyardı

Markus Söder, pandemik durumun daha da kötüleşeceği konusunda uyardı

-

Markus Söder, pandemik durumun daha da kötüleşeceği konusunda uyardı.

Bavyera Başbakanı BR ile yaptığı röportajda “Üçüncü dalga tam hızda geliyor ve dikkatli olmazsak kalıcı bir dalga olacak” dedi. Söder, acil açılışlar gibi yanlış adımlar atılırsa, salgının bizi sadece Nisan ayında değil, yaz aylarında da endişelendireceğini söyledi. Söder, ”Dikkat ve sağduyu için anlayışlı olmaya çağırıyor.”

Söder, korona enfeksiyonlarının sayısında yüksek bir artış olması durumunda federal ve eyalet hükümetleri tarafından kabul edilen kısıtlamaların istisnai olmayan şekilde uygulanması çağrısında bulundu. Söder, vaka görülme sıklığının çok düşük olduğu yerlerde çok farklı düşünebileceğini söyledi. Rakamların şu anda düşük olduğu yerlerde, çok hızlı bir şekilde tekrar yükselebileceğini de sözlerine ekledi.

Söder, gelen şikayetleri anladığını ifade etti. “Hepimizin üzerinde kurşun gibi bir bulut gibi yatıyor. Aşırı psikolojik bir yük.” Ancak dikkatli olmazsanız, aşırı çarpıklıklar olacaktır. Söder, gerçek şu ki, şu anda herkese ve her şeye hizmet etmek için ne yeterli aşı ne de yeterli test kapasitesi bulunmadığını söyledi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA