Ana Sayfa Almanya Almanya'da kısıtlamalar 18 Nisan'a kadar uzatıldı

Almanya’da kısıtlamalar 18 Nisan’a kadar uzatıldı

-

- Reklam -
- Reklam -

Almanya’da kısıtlamalar 18 Nisan’a kadar uzatıldı.

Pandeminin başlamasından bu yana en uzun süren toplantı bugün gerçekleşti. Federal ve eyalet başbakanlarının video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantı 15 saat sürdü.

Bavyera Başbakanı Markus Söder, “Üçüncü dalga farklı, yeni bir salgın,” dedi. Başbakan Angela Merkel, Almanya’yı “çok, çok ciddi bir durumda” gördüğünü ifade etti. Bu nedenle “çok alışılmadık önlemler” gerekiyor. Federal ve eyalet hükümetleri şu anda ve Paskalya’da yurtdışına seyahat etmemeyi tavsiye ediyor. Merkel, “Genel olarak, şu anda seyahat etmeyi çok yararlı bulmuyoruz,” dedi.

Federal ve eyalet hükümetleri Paskalya’da katı bir tecrit kararı aldılar. 1 Nisan’dan 5 Nisan’a kadar kamusal yaşam büyük ölçüde kapatılacak. Perakende gıda ticareti yalnızca Cumartesi günü açık kalacak. Özel toplantılar en fazla iki hane ve beş kişi ile sınırlandırıldı. 14 yaşına kadar olan çocuklar sayılmıyor. Çiftler tek hane olarak kabul ediliyor. Kamusal alanlarda toplanmak yasaklandı.

Yedi günlük insidans değeri 100’den fazla olan il ve ilçelerde ek önlemler alınacak. Özel araçlarda ev dışında tıbbi maske takma zorunluluğu getirildi. Yedi günlük insidans değeri 100’ün üzerinde olan il ve ilçelerde açılış adımları geri çekilecek.

Federal ve eyalet hükümetleri, 12 Nisan 2021’de tekrar görüşecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg’de barış sofrası kuruldu

Bu yılki barış ödülü Kenya’lı Malcom Bıdalı’ya verildi Nürnberg kentinin resmiyet kazanmasının 954’nci ve 30 Yıl Savaşlarının bitişinin354'üncü yılında,...

Göç hikayesini anlattı