Ana Sayfa Almanya Merkel, Almanya'nın Türkiye ile yakın bağları var

Merkel, Almanya’nın Türkiye ile yakın bağları var

-

Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB ile Türkiye arasındaki ilişkilerin derinleşmesi gerektiğini savundu.

Merkel, Federal Meclis’e yaptığı açıklamada, Perşembe günkü AB zirvesinde, ilişkilerin daha da gelişmesinin önemli bir rol oynayacağını söyledi.

Merkel, Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilimin azalma işaretinin belirlendiğini ve yeniden diyaloğa girmenin iyi bir haber olduğunu belirtti.

Başbakan, Almanya’nın Türkiye ile özellikle yakın bağları olduğunu, ancak bu nedenle de ülkenin hukukun üstünlüğüne bağlı kalmasını gerektiğini söyledi. Merkel, Türkiye’nin hafta sonu ”Avrupa Konseyi Kadına Yönelik Şiddet İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesinin çok çok talihsiz bir işaret olduğunu” dile getirdi.

Merkel, “Türkiye ile ilişkilerimizdeki suskunluk bize yardımcı olmuyor.” Merkel, göç sorununun ancak Türkiye ile çözülebileceğine işaret etti. Bunun temeli, beş yıl önce imzalanan ve daha da geliştirilmesi gereken anlaşmadır. Bu anlaşma ile çok kazanımlar elde edildi. Merkel, ”Böylece “kaçakçıların insanlık dışı işleriyle etkin bir şekilde mücadele etmek”, Yunanistan’a yasadışı sınır geçişlerinin sayısını ve Ege Denizi’ndeki ölümleri azaltmak mümkün oldu. Merkel, bugün itibariyle Türkiye, 3,6 milyon Suriyeli mülteciyi kabul etti.” Dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA