Ana Sayfa Almanya Almanya'ya uçakla yurtdışından gelen herkese zorunlu test dönemi başlıyor

Almanya’ya uçakla yurtdışından gelen herkese zorunlu test dönemi başlıyor

-

Almanya’ya uçakla girmeden önce zorunlu test dönemi başlıyor. Yeni seyahat kararnamesi pazar gününden itibaren yürürlüğe giriyor.

Almanya’ya 30 Mart’tan itibaren, hava yolcularının koronavirüs bulaşmadıklarını kanıtlamaları gerekiyor. Test 48 saatten eski olmamalıdır. Aksi takdirde ulaşım mümkün değildir. Uçak yolcuları test masraflarını karşılamalıdır.

Almanya’ya giriş düzenlemeleri, hava yolu ile seyahat edenler için genel bir test yükümlülüğü ile tamamlanmıştır. Buna federal kabine tarafından 26 Mart 2021’de koronavirüs giriş yönetmeliğinde yapılan değişikliğin bir parçası olarak karar verildi.

Yeni test yükümlülüğü, 30 Mart gece yarısından 12 Mayıs 2021’e kadar geçerlidir. Test en fazla 48 saatlik olabilir. Yalnızca negatif test sertifikası uçuş gerçekleştirilebilir. Havayolu yolcuları testi kendileri ödemek zorunda.

Koronavirüs giriş yönetmeliği, korona enfeksiyonlarının ülkeye girişini sınırlamayı hedefliyor. Bu, yeni virüs varyantlarının yayılması ışığında önemlidir.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...