Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da ölümler koronavirüs nedeniyle önemli ölçüde arttı

Bavyera’da ölümler koronavirüs nedeniyle önemli ölçüde arttı

-

- Reklam -

Bavyera’da ölümler koronavirüs nedeniyle önemli ölçüde arttı.

Bavyera İçişleri Bakanı Herrmann, bugün yaptığı basın toplantısında, Bavyera’daki ölümlerin sayısını değerlendirdi. Herrmann, koronavirüsün tehlikeleri konusunda hiçbir şüpheye yer bırakmıyor.

Bavyera Eyalet İstatistik Ofisi, korona pandemisinin birinci ve ikinci korona dalgalarında Bavyera Eyaleti için zaman zaman önemli ölçüde artan ölümler kaydetti. İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, ”Ölüm verilerini Nisan 2020’de Bavyera’daki ölümlerin sayısı 2016 ile 2019 arasındaki ortalamanın yüzde 21’den fazla üzerinde” dedi

Eyalet İstatistik Bürosu’na göre, yaz boyunca durum biraz normale döndükten sonra, sonbaharda yine büyük bir artış oldu. Kasım ayında önceki yıllara göre neredeyse yüzde 12 daha fazla ölüm gerçekleşti. Aralık ayında yüzde 35.

Eyalet İstatistik Bürosu, Nisan 2020’de Tirschenreuth bölgesindeki ölümlerin sayısı önceki yılların ortalamasının yüzde 135 üzerinde, Rosenheim’da yüzde 86, Wunsiedel ve Neustadt an der Waldnaab’da yüzde 61 oranında gerçekleşti.

Bavyera İçişleri Bakanı Herrmann, korona koruma önlemlerinin arka planında görülmesi gerektiğini vurguladı. “Kilitleme önlemleri olmasaydı, çok daha yüksek ölüm oranları olurdu” dedi Herrmann. Ölüm rakamları, koronavirüs tehlikesine dair hiçbir şüphe bırakmadı. Herrmann, ”Korona inkarcıları tarafından salgının küçümsenmesi bu gerçekleri hiçbir şekilde görmezden gelemez” diye konuştu.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA