Ana Sayfa Almanya Merkel: Akşam saatlerinde, sokağa çıkma yasağının olması çok önemli bir araç olabilir

Merkel: Akşam saatlerinde, sokağa çıkma yasağının olması çok önemli bir araç olabilir

-

- Reklam -
- Reklam -

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Anne Will’in ARD’deki programında yaptığı konuşmada, federal eyaletler tarafından korona önlemlerinin uygulanmasını eleştirdi. Merkel, ”Bu böyle devam edemez” diye konuştu.

Merkel, bir dahaki görüşmelerimizde “ortak sonuçlar alacağımız” net olmalı. Merkel, federal ve eyalet hükümetleri birlikte hareket etmelidir. “Birbirimiz olmadan hiçbir şeye karar veremeyiz”. Merkel, ancak “Yasalar gereği enfeksiyon sürecini kontrol altına almakla yükümlüyüz” dedi.

Merkel, Günlük “100.000 enfekte olana kadar izlemeyeceğim”

Merkel, virüsün hala hafife alınmasını da eleştirdi. Merkel, korona acil fren kararlarının titizlikle uygulanmasını rica etti. ”Aksi takdirde federal hükümet Enfeksiyon Koruma Yasası yoluyla müdahale etmek zorunda kalacak” diye konuştu.

Merkel, eyalet başbakanları ile yapacakları bir sonraki toplantıda hedefin yalnızca (ortak sonuçlar) olması gerektiğini de sözlerine ekledi. Merkel, özellikle enfeksiyonların yüksek olduğu bölgelerdeki çıkış kısıtlamalarından da üçüncü dalgayı atlatmada yardımcı olacağını belirtti. Merkel, ”Akşam saatlerinde, sokağa çıkma yasağının olması çok önemli bir araç olabilir” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg’de barış sofrası kuruldu

Bu yılki barış ödülü Kenya’lı Malcom Bıdalı’ya verildi Nürnberg kentinin resmiyet kazanmasının 954’nci ve 30 Yıl Savaşlarının bitişinin354'üncü yılında,...

Göç hikayesini anlattı