Ana Sayfa Almanya Almanya'da konut fiyatları hızla yükseliyor

Almanya’da konut fiyatları hızla yükseliyor

-

- Reklam -

Almanya’da emlak fiyatlarındaki artış hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Metropollerde ev fiyatları daha da hızlı yükseliyor.

Federal İstatistik Ofisi, Almanya’daki emlak fiyatlarındaki artışın korona krizine rağmen kontrolsüz olarak devam ettiğini doğruladı.

2020’nin dördüncü çeyreğinde, apartmanlar bir ve iki aileli evler, bir yıl öncesine göre ortalama yüzde 8,1 daha pahalandı. Gayrimenkul piyasasında Mart 2020’den bu yana herhangi bir düşüş yaşanmadı.

Tek aileli ve iki aileli evler özellikle yıl sonuna doğru hızla yükseldi. En büyük yedi metropolde, Berlin, Hamburg, Münih, Köln, Frankfurt, Stuttgart ve Düsseldorf’ta konut fiyatları bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 12,1 arttı. Az nüfuslu kırsal ilçelerde yüzde 11,0, daha yoğun nüfuslu kırsal ilçelerde ise yüzde 9,8 arttı.

Federal İstatistik Bürosu’na göre, yaşam alanı talebi özellikle metropol bölgelerde yüksek. Ancak diğer bölgelerde de önemli fiyat artışları gözlendi. Bu, özellikle daha yoğun nüfuslu bölgelerdeki apartman dairelerinde belirgin.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA