Ana Sayfa Avrupa Alman ZDF ekibi, Ege Denizi'ndeki Yunan sınır birliklerinin yasadışı geri itme eylemlerini...

Alman ZDF ekibi, Ege Denizi’ndeki Yunan sınır birliklerinin yasadışı geri itme eylemlerini gözlemledi

-

- Reklam -
- Reklam -

Alman ZDF ekibi, bir Türk devriye botunda Ege Denizi’ndeki Yunan sınır birliklerinin yasadışı geri itme eylemlerini gözlemledi. Bununla ilgili bir video Pazartesi günü ZDF web sitesinde yayınlandı.

Mültecilerin olduğu bir lastik sandalın geceleri motorsuz denizde nasıl sürüklendiğini gösteriyor. Mülteciler, Yunan sınır birliklerinin tekneyi kasıtlı olarak batırmaya çalıştıklarını anlatıyor. Filistinli bir mülteci “Herkese sopayla yumruk atıyorlar” diye açıklıyor.

Frontex tarafından Türkiye’ye “kaçmaları” istendi. Videoda da görüldüğü gibi 22 kişi daha sonra Türk sahil güvenliği tarafından Dikili limanına getiriliyor.

Diğer bir olayda, Midilli açıklarında bir lastik bot, bir Yunan görev gücü tarafından Türkiye topraklarına doğru güpegündüz itiliyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim BakanıFahrettin Altun, ZDF videosunu Twitter hesabından paylaştı. Ege’de tekrar eden olayları bir “trajedi” olarak nitelendirdi ve Yunanistan’ın sorumluluğuna işaret etti.

“Hepimizi sopalarla dövdüler.” Ege Denizi’nde her gece aynı trajedi yaşanıyor. Yunanistan’ın yasadışı pushback uygulamaları, Frontex’in gözleri önünde devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ZDF, Türk Sahil Güvenliği’ne eşlik ederek gerçekleri belgeledi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı