Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da öğretmenler ve öğrenciler haftada en az iki kez korona testi yaptıracak

Bavyera’da öğretmenler ve öğrenciler haftada en az iki kez korona testi yaptıracak

-

Bavyera’daki tüm öğrenci ve öğretmenlerin derslerine katılabilmesi için Pazartesi gününden itibaren haftada en az iki kez korona testi yaptırmaları gerekecek.

Bavyera Bakanlar Kurulu, bugün yaptıkları toplantıda, Bavyera’daki okullarda öğretmenlere ve öğrencilere haftada en az iki test zorunluluğu getirilmesi kararı aldılar.

Kararda, ”Öğrenciler ve öğretmenler için mümkün olan en iyi korumayı sağlamak için, test stratejisi tutarlı bir şekilde uygulanmalı ve gerektiği gibi yeniden ayarlanmalıdır” denildi.

Başbakan Markus Söder, Münih’teki kabine toplantısının ardından Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Okulların salgının çok yoğun bir parçası olduğunu görüyoruz,” dedi. ”Bu nedenle, gelecekte, öğrenci ve öğretmenlerin, görülme sıklığına bakılmaksızın, okul binalarında derslere katılım için test olmaları gerekecektir” diye konuştu.

Bir hafta içinde 100.000 kişi başına 100’den az yeni enfeksiyon insidansıyla, haftada iki kez okulda bir PCR, hızlı veya kendi kendine test yapılacak. Söder, ”Yedi 100’ün üzerinde bir değerle, öğretim modeline bağlı olarak bu durum daha sık gerçekleşebilir” dedi.

Bu test yükümlülükleri aynı zamanda öğretmenler ve okullarda çalışan personel için de geçerlidir.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA