Ana Sayfa Almanya Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, hızlı bir kilitlenme çağrısı yapıyor

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, hızlı bir kilitlenme çağrısı yapıyor

-

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn hızlı bir kilitlenme çağrısı yapıyor.

Sağlık Bakanı Spahn, Başbakan Merkel ile Eyalet Başbakanları arasındaki bir sonraki görüşmede net önlemler alınması çağrısında bulundu.

Yeni korona enfeksiyonlarının sayısı artmaya devam ederken, yoğun bakım doktorları kliniklerin çökme noktasına geldiği konusunda uyarıda bulunuyor ve ülke çapında kilitlenme çağrısı yapıyor. Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn ve RKI patronu Lothar Wieler haftalık basın toplantısında durumun ciddiyetini bir kez daha vurguladılar.

Spahn, 25.000’den fazla yeni korona vakası olduğunu söyledi. Çok fazla var. Spahn, “Böyle devam ederse, sağlık sistemimiz için çok fazla olacak” dedi. Spahn, Paskalya tatilleri ve raporlamadaki gecikme nedeniyle sayıların hala güvenilir olmadığını söyledi. Ülke çapında yedi günlük insidans 110.4. Spahn, ”Okul ve kreş çocuklarının haftada en az iki kez korona test olması gerekecektir. Bu aynı zamanda şirketler için de geçerli olmalıdır” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg Yeni camii DİTİB’e geçti

NÜRNBERG’İN şehir merkezi Plärrer Meydanı’ndaki eski adıyla Șaban Hoca Camii ( Yeni Cami ) olanak ta bilinen 400 metrekare büyüklüğünde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB)...

Nürnberg’e bahar geldi