Ana Sayfa Almanya Merkel ve Eyalet Başbakanları tarafından planlanan korona toplantısı iptal edildi

Merkel ve Eyalet Başbakanları tarafından planlanan korona toplantısı iptal edildi

-

- Reklam -

Merkel ve Eyalet Başbakanları tarafından planlanan ve Pazartesi günü yapılacak korona toplantısı iptal edildi. Başbakan Merkel ve eyalet başbakanları Pazartesi günü korona politikasını tartışmak üzere toplantı düzenleyecekti.

Hükümet sözcüsü yardımcısı Ulrike Demmer, Berlin’deki federal basın toplantısında, Pazartesi günü başbakanlık konferansının yapılmayacağını ve hafta boyunca federal-eyalet istişaresinin planlanmadığını söyledi.

Federal hükümet gelecek hafta federal eyaletler ve Federal Meclis ile yakın anlaşma içinde “100 veya daha fazla vakanın yaşandığı bölgeler için doğrudan bağlayıcı ve kapsamlı bir acil durum freni sağlayan” bir yasa tasarısı başlatmayı planlıyor.

Bir bölgedeki yedi günlük vakanın 100.000 kişi başına 100 yeni enfeksiyonu aşması durumunda, federal ve eyalet hükümetleri Mart ayı başında kurallar üzerinde anlaşmışlardı. Ancak bu anlaşma federal eyaletler tarafından muhafaza edilmedi.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, “ayrıntıların federal hükümette tartışılacağını” ancak Federal Meclisin karar vereceğini söyledi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA