Ana Sayfa Avrupa AB'nin üst düzey temsilcileri arasında utanç verici güç mücadelesi

AB’nin üst düzey temsilcileri arasında utanç verici güç mücadelesi

-

AB’nin üst düzey temsilcileri arasında utanç verici güç mücadelesi.

Alman Der Spiegel Dergisi, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeleri sırasında yaşanan protokol kriziyle ilgili muhtemelen suçun Türkiye tarafında olmadığını yazdı.

Alman basınında çıkan haberlerde, AB Komisyonu başkanı Von der Leyen, Türkiye ziyareti sırasında kandırıldığını ve hata muhtemelen ev sahibi Erdoğan değil, Konsey Başkanı Charles Michel’di. Yaşanan koltuk krizi Avrupa Birliği’nin tuhaf bir güç mücadelesinin sahneleri olarak görüldü.

Kriz, Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nu çok rahatsız etti ve oturma düzeninin AB temsilcileriyle mutabık kalınarak ve onların isteği üzerine seçildiğini belirtti. Oturma düzeni Charles Michel’in ekibiyle koordine edildi. Yani planlanmış bir aşağılama yoktu. Ekibine göre Michel, von der Leyen’den diplomatik olarak “daha ​​yüksek”. AB’de Michel ile von der Leyen arasında bir güç mücadelesi olduğu hemen görülebilir.

Bayan von der Leyen’in ekibinin, Michel ekibi tarafından kasıtlı olarak diplomatik düzen planlamasının dışında tutulduğu anlaşıldı.

Der Spiegel ve bazı Alman medyası AB içinde veya Charles Michel ile von der Leyen arasında bir güç mücadelesi olduğunu ve SofaGate’den sorumlu olanların Türkler değil Michel ekibi olduğunu yazdı. Medya, AB’nin üst düzey temsilcileri arasında en hafif tabiriyle utanç verici olan bu güç mücadelesi, yaşandığını belirtti.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...