Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da bugünden itibaren yeni korona kuralları geçerli

Bavyera’da bugünden itibaren yeni korona kuralları geçerli

-

Bavyera’da bugünden itibaren yeni korona kuralları geçerli.

Bavyera’da birçok düzenleme yerel insidans değerine bağlı. Bavyera’da il ve ilçelerde insidans değeri 100’ün üzerindeyse acil durum freni çekiliyor.

Mağazalarda, mağazanın büyüklüğüne ve yerel vakaya bağlı olarak maksimum müşteri sayısı ve ayrıca bir maske gereksinimi gibi genel zorunluluklar var. Müşteriler FFP2 maskesi takmak zorunda. Kapalı mağazaların sipariş edilen malları teslim etmesine de izin veriliyor. Müşteri tarafından siparişler mesafe kurallarına uyularak ve FFP2 maskeleri takılarak alınacak.

Bavyera’da il ve ilçelerde yeni vaka değeri 50’nin altında olan yerlerde günlük ihtiyaca yönelik olmayan tüm mağazalar açık kalacak.

İnsidans değeri 50 ila 200 arasındaki il ve ilçelerde mağazalarda alışveriş randevu sistemiyle gerçekleştirilecek. Müşteriler mesafe kurallarına uymak ve FFP2 maskelerini takmak zorunda.

Yeni vaka değeri 100 ila 200 arasında olan bölgelerde ise randevu için negatif bir test sonucu gerekli. Hızlı test 24 saat, PCR testi ise 48 saatten eski olmamalı.

İnsidans değeri 200’ün üzerindeki il ve ilçelerde İnternetten sipariş edilen ürünler mağazadan teslim alınacak.

Yerel insidans değerlerinden bağımsız olarak sıcak noktalarda, mağazalar günlük ihtiyaçlara açıktır, ayrıca kayıt veya test gereksinimi de yoktur. Bunlar arasında marketler, içecek mağazaları, gıda mağazaları, bebek mağazaları, eczaneler, tıbbi malzeme mağazaları, gözlükçüler, işitme cihazı akustisyenleri, benzin istasyonları, araba ve bisiklet atölyeleri, ayakkabı mağazaları, bankalar ve tasarruf bankaları, postaneler, kuru temizlemeciler ve çamaşırhaneler, hayvan malzemeleri ve yem satışı, sigorta ofisleri ve toptancılar.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA