Ana Sayfa Almanya Almanya Başbakanı Merkel, Müslüman toplumuna Ramazan mesajı yayınladı

Almanya Başbakanı Merkel, Müslüman toplumuna Ramazan mesajı yayınladı

-

Almanya Başbakanı Merkel, Müslüman toplumuna Ramazan mesajı yayınladı.

Merkel mesajında şu ifadelere yer verdi; Sevgili Müslümanlar, Ramazan orucunun başında sizleri sıcak bir şekilde selamlıyorum! Size ve ailelerinize kutsanmış, düşünceli ve doyurucu bir zaman diliyorum!

Bir yıldan fazladır salgın içinde ve bununla birlikte yaşıyoruz. Pek çok zorluk el ele gider – özellikle inananlar ve dini topluluklar için. Kamusal yaşamda gerekli hale gelen kısıtlamalar, inancın topluluk içinde, ortak ritüellerde ve kutlamalarda yaşandığı ve ifade edildiği yerlerde özellikle acı vericidir.

Özellikle bu haftalarda, ne kadar zor olursa olsun, tekrar sabırlı olmak önemlidir. İman hayatınızda gerekli mesafeye rağmen birbirinize sıkı sıkıya bağlı kalmak için iyi yollar ve araçlar bulmanızı daha çok diliyorum.

Oruç ayı aynı zamanda birbirimize vakit geçirme zamanıdır – ihtiyacı olanları düşünme ve ilgi gösterme zamanıdır. Pandeminin sonuçlarından muzdarip olan birçok ve özellikle yaşlı insanlar için, başkalarının ilgi ve desteğinde istikrar ve güç bulmak çok önemlidir.

Size ve ailelerinize en iyi ve elbette sağlık diliyorum! Olumsuz koşullara rağmen, Ramazan sizin için huzurlu bir tefekkür ve karşılıklı güçlenme zamanı olabilir!

Almanya Başbakanı Merkel

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA