Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da korona önlemleri 9 Mayıs'a kadar uzatıldı

Bavyera’da korona önlemleri 9 Mayıs’a kadar uzatıldı

-

Bavyera’da korona önlemleri 9 Mayıs’a kadar uzatıldı.

Bavyera’daki mevcut korona önlemleri 9 Mayıs’a kadar geçerli. Bavyera kabinesi bugün yaptıkları toplantıda karar verdi.

Bavyera Devlet Bakanı Florian Herrmann, durumun hala endişe verici ve kötü olduğunu vurguladı. Bavyera çapında insidans değeri 160 civarındadır ve yoğun bakım yataklarının kullanımı da artmaktadır. Herrmann, “Son dalganın zirvelerine yaklaşıyoruz” dedi.

Ek olarak, yerel makamlar, eğer insidans değeri 200’ün üzerindeyse gelecekte Bavyera işletmeleri için zorunlu testler isteyebilir. Negatif bir test sonucu olmadan, çalışanların işyerinde bulunmalarına izin verilmez.

Bavyera’da yeni korona kuralları.

Bavyera’da birçok düzenleme yerel insidans değerine bağlı. Bavyera’da il ve ilçelerde insidans değeri 100’ün üzerindeyse acil durum freni çekiliyor.

Mağazalarda, mağazanın büyüklüğüne ve yerel vakaya bağlı olarak maksimum müşteri sayısı ve ayrıca bir maske gereksinimi gibi genel zorunluluklar var. Müşteriler FFP2 maskesi takmak zorunda. Kapalı mağazaların sipariş edilen malları teslim etmesine de izin veriliyor. Müşteri tarafından siparişler mesafe kurallarına uyularak ve FFP2 maskeleri takılarak alınacak.

Bavyera’da il ve ilçelerde yeni vaka değeri 50’nin altında olan yerlerde günlük ihtiyaca yönelik olmayan tüm mağazalar açık kalacak.

İnsidans değeri 50 ila 200 arasındaki il ve ilçelerde mağazalarda alışveriş randevu sistemiyle gerçekleştirilecek. Müşteriler mesafe kurallarına uymak ve FFP2 maskelerini takmak zorunda.

Yeni vaka değeri 100 ila 200 arasında olan bölgelerde ise randevu için negatif bir test sonucu gerekli. Hızlı test 24 saat, PCR testi ise 48 saatten eski olmamalı.

İnsidans değeri 200’ün üzerindeki il ve ilçelerde İnternetten sipariş edilen ürünler mağazadan teslim alınacak.

Yerel insidans değerlerinden bağımsız olarak sıcak noktalarda, mağazalar günlük ihtiyaçlara açıktır, ayrıca kayıt veya test gereksinimi de yoktur. Bunlar arasında marketler, içecek mağazaları, gıda mağazaları, bebek mağazaları, eczaneler, tıbbi malzeme mağazaları, gözlükçüler, işitme cihazı akustisyenleri, benzin istasyonları, araba ve bisiklet atölyeleri, ayakkabı mağazaları, bankalar ve tasarruf bankaları, postaneler, kuru temizlemeciler ve çamaşırhaneler, hayvan malzemeleri ve yem satışı, sigorta ofisleri ve toptancılar.

Bavyera’daki tüm öğrenciler derslerine katılabilmesi için haftada en az iki kez korona testi yaptırmaları gerekecek. Öğrenciler PCR, testi, ya da hızlı test yapmak zorunda. Ayrıca öğrenciler test merkezinde veya eczanede yaptırılmış negatif bir test sonucuyla da okula gidebilirler.

Test yaptırmak istemeyen öğrenciler uzaktan eğitim alacak.

Vaka değeri 50’nin altında olan il ve ilçelerde ilkokul öğrencileri yüz yüze eğitim alacak. Büyük öğrenciler ise dönüşümlü olarak derse katılacak.

Vaka değeri 50 ila 100’ün arasında olan il ve ilçelerde tüm öğrenciler dönüşümlü eğitime katılacak. Yeni vaka değeri 100’ün üzerindeyse uzaktan eğitim olacak.

Uzaktan eğitimin istisnalarıysa son sınıflar ile ilkokul 4. sınıflar ve lise ile mesleki yüksek okulların 11. sınıfları.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA