Ana Sayfa Bavyera Bavyera Başbakanı Markus Söder: Alınan önlemler yeterli değil

Bavyera Başbakanı Markus Söder: Alınan önlemler yeterli değil

-

Bavyera Başbakanı Markus Söder, planlanan federal acil durum freni üçüncü korona dalgasını kontrol altına almak için yeterli olmadığını söyledi.

Ülke çapında korona acil durum freni 13 Nisan Salı günü Berlin’de başlatıldı. Bavyera Başbakanı Markus Söder’e göre, planlanan federal acil durum freni üçüncü korona dalgasını kontrol altına almak için yeterli değil. “Bu acil durum freninin federal düzeyde sağlam bir şekilde sabitlendiğinin doğru olduğunu düşünüyoruz. Ancak bu tek başına yardımcı olmayacak, daha dikkatli düşünmeliyiz, “dedi

Söder, ”İhtiyaç duyulan şey, bürokrasiyi azaltarak hızı artırmak ve her şeyden önce onu daha esnek hale getirmek” diye konuştu.

Söder, Almanya’daki korona durumunun hala çok zor olduğunu vurguladı. Enfeksiyon sayısıyla ilgili tüm tahminler doğru çıktı. Söder, vaka sayıları “Yükseliyor, yükseliyor ve yükseliyor. Geri dönmüyor” dedi. Söder; Bu hem enfekte kişi sayısı hem de hastanelerde yoğun bakım yataklarının doluluk durumu için geçerlidir. “Artık bölgesel olarak sınırlarımıza ulaşıyoruz” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA