Ana Sayfa Almanya Merkel: Almanya'da durum çok ciddi

Merkel: Almanya’da durum çok ciddi

-

- Reklam -
- Reklam -

Almanya Başbakanı Angela Merkel, sağlık sisteminin korona salgını tarafından boğulduğu konusunda uyarıda bulundu.

Angela Merkel, Enfeksiyon Koruma Yasasının sıkılaştırılması için Federal Meclis’te kampanya yürüttü. Merkel milletvekillerine, “Salgının üçüncü dalgası ülkemizi sıkı bir şekilde kontrol altına almıştır.” Dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugün Federal Meclis’te yaptığı konuşmada, bir an önce önlem alınmaması durumunda, ülke çapında sağlık sisteminin içinden çıkılamaz bir hal alacağını ve önüne geçilemeyecek durumların meydana geleceğini söyledi.

Merkel, Federal Meclis’te “Durum ciddi ve çok ciddi.” Salgının üçüncü dalgasını yavaşlatmalı ve enfeksiyonlardaki hızlı artışı durdurmalıyız” diye konuştu.

Merkel: Sağlık personelini yalnız bırakmamalı “Yoğun bakım doktorları birbiri ardına yardım çağrısı yapıyor – bu acil çağrıları görmezden gelirsek biz kimiz?” Diye sordu Merkel. “Doktorları ve hemşireleri yalnız bırakmamalıyız. Hemşireler ve doktorlar ne kadar özverili çaba gösterseler bile bu üçüncü dalgada virüse karşı mücadeleyi tek başlarına kazanamazlar.” Dedi.

Foto: Bundesregierung

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg’de barış sofrası kuruldu

Bu yılki barış ödülü Kenya’lı Malcom Bıdalı’ya verildi Nürnberg kentinin resmiyet kazanmasının 954’nci ve 30 Yıl Savaşlarının bitişinin354'üncü yılında,...

Göç hikayesini anlattı