Ana Sayfa Almanya Alman Federal Meclisi, tek tip korona önlemleri uygulanmasını kabul etti

Alman Federal Meclisi, tek tip korona önlemleri uygulanmasını kabul etti

-

Alman Federal Meclisi, aynı korona önlemlerin uygulanmasını öngören yasal düzenleme mecliste kabul edildi.

Birlik ve SPD’nin oylarıyla Enfeksiyondan Korunma Yasasında yapılacak değişikliklere karar verildi. Bu, ülke çapında korona acil durum freninin önünü açıyor. Ülke genelinde, eyalet farkı gözetmeksizin aynı önlemlerin uygulanmasının önü açıldı

Ülke çapında tek tip korona önlemleri en erken Pazartesi günü yürürlüğe girmesi bekleniyor. Yedi gün içinde 100 bin kişide vaka sayısının üç gün üst üste 100’ü aşması halinde gece 22:00-05:00 arasında sokağa çıkma yasağı yürürlüğe girecek. 100.000 kişi başına bir hafta içinde 100 yeni enfeksiyon değerinden itibaren, temaslar kişinin kendi hane halkı artı bir kişi ile sınırlıdır, 14 yaşın altındaki çocuklar dahil değil. Okullar 165 veya daha fazla insidans değerine sahipse kapanmak zorunda. Ancak Bavyera’da öğrenciler 100 insidans değeri ile uzaktan eğitime göndermeye devam ediyor.

Federal Meclis’teki yapılan oylamada, 342 milletvekili yasaya oy verdi. 250 aleyhte, 64 çekimser oy vardı. AfD, FDP ve Sol Parti yasaya karşı oy kullandı. Yeşiller çekimser kaldı.

Yönetmelikler Federal Konsey’den ve Federal Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in imzalamasından sonra yürürlüğe girecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...