Ana Sayfa Avrupa Yunanistan'ın göçmenlere uyguladığı işkence AİHM'e taşındı

Yunanistan’ın göçmenlere uyguladığı işkence AİHM’e taşındı

-

Yunanistan’ın göçmenlere uyguladığı işkence AİHM’e taşındı.

Yunanistan’da faaliyet gösteren “Legal Centre Lesvos (LCL)” isimli sivil toplum kuruluşu, Ege’den Avrupa’ya geçmek isteyen mültecilerin Yunan güvenlik güçlerince Türkiye’ye geri itilmeleri konusunda Yunan devleti aleyhinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde (AİHM) dava açtı.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde, Yunanistan hükümetine karşı açılan bir davada, Atina’ya göçmenlerin ülkeye erişmesini önlemek için şiddet uygulama ve göçmenlerin uluslararası hukuka aykırı bir şekilde Türkiye’ye doğru geri itilmesi için yasa dışı yöntemler kullanma suçlaması yöneltildi.

Guardian gazetesine konuşan Suriyeli bir göçmen yaşadıkları korku dolu anları anlattı. “Bir film izler gibiydik, sürat teknelerindeki adamlar bağırarak tekneye çıktı. Hepsinde silahlar, bıçaklar vardı, siyah giyimlilerdi ve maskelilerdi” diyor ve şöyle devam ediyor;

“İnsanları sopalarla dövmeye başladılar. Benim yüzüme yumruk attılar ve gözlüğüm kırıldı. Bizi istemediklerini anlıyorum ama şiddete başvurmadan da bizi Türkiye’ye yollayabilirlerdi. Sallarımızın ipini kestiklerinde, hepimiz öleceğimizi düşündük.”

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...