Ana Sayfa Almanya Merkel, gösterilen dayanışma ve sabır için işçilere teşekkür etti

Merkel, gösterilen dayanışma ve sabır için işçilere teşekkür etti

-

Merkel, gösterilen dayanışma ve sabır için işçilere teşekkür etti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel haftalık video mesajında, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Alman işçileri selamladı ve korona krizi sırasında malzeme temin edenlere saygılarını sundu. Merkel, gösterilen dayanışma ve sabır için ayrıca teşekkür etti.

Merkel, “Özellikle bu kadar dikkat çekmeyen meslekler ülkenin devam etmesini sağladı.” Süpermarketlerdeki işçiler ve kamyonların direksiyonunun arkasındaki insanlar olmadan, her zamanki yiyecek tedarikine güvenemezdik. Bu nedenle, tüm çalışanlara günlük taahhütleri için teşekkür etmek istiyorum diye konuştu.

Merkel, ev ofisteki birçok kişiye şunları vurguladı: Merkel, “Yemek masasının çocuklar için aylarca hem masa hem de ev ödevi olmasının ne kadar stresli olabileceğinin farkında olduğunu ve virüsün yayılmasına karşı ”Ev Ofisin” büyük bir yardımcı olduğunu ifade etti.

Merkel, 1 Mayıs’ta iyi çalışma koşullarını ve adil ücreti savunan iş konseylerine ve sendikacılara da teşekkür etti. Merkel, ekonominin bu yıl toparlanacağını söyledi. Merkel, Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier Salı günü yaptığı değerlendirmesine atıfda bulundu. Altmaier Salı günü yaptığı konuşmada, “Bu yıl, nihayet dönüşü yönettiğimiz yıl,” dedi. Sadece ekonomik gerilemeyi durdurmakla kalmayacağız, onu tersine çevireceğiz. ”Eski gücümüzü en geç 2022 yılına kadar yeniden kazanmış olacağız.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA