Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da Alman vatandaşlığına geçişlerde azalma

Bavyera’da Alman vatandaşlığına geçişlerde azalma

-

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, 2020’de Bavyera’da 20.000’den fazla kişinin vatandaşlığa geçişini başarılı entegrasyonun güçlü bir işareti olarak nitelendirdi. Bavyera’da 20.192 olan vatandaşlığa geçiş sayısı bir önceki yıla göre yüzde 3,7 azaldı. Herrmann, 2020 vatandaşlığa kabul istatistiklerini sunduğu konuşmasında, “Hafif düşüşe rağmen, sayı önceki yıllara ait rakamların genel olarak çok üzerinde,” dedi.

Bavyera’da “2018’de 18.062 ve 2017’de sadece 15.638 vatandaşlığa geçiş vardı.”

İçişleri Bakanı Herrmann, sayılardaki azalmanın en fazla pandemiden kaynaklandığını vurgulayarak, ilgili kurumlarda çalışan görevlilerin kontrollü olarak çalışmak durumunda olduğunu, bu nedenle daha az dilekçenin işleme alındığını söyledi. Öte yandan, vatandaşlığa kabul edilen İngiliz vatandaşlarının sayısı Brexit sonrası yeniden azaldı.

2020’de Bavyera’da toplam 20 bin 192 kişi Alman vatandaşlığına geçiş yaptı. Bu rakamın önceki yıla oranla yüzde 3.7 daha az olduğu bildirildi. Alman vatandaşlığını AB dışından en fazla 1636 kişiyle Türkler tercih etti. Avrupa Birliği’nden Alman vatandaşlığına geçişlerde ise İngiltere’nin AB’den ayrılmasından sonra 2 bin 257 kişiyle Romanya ilk sıraya yerleşti. Alman vatandaşlığını tercih eden İngilizlerin sayısı ise 905 olarak belirlendi. Bu ülkeleri sırasıyla İtalya, Polonya ve Bulgaristan takip etti.

Herrmann, ”Bavyera vatandaşlık başvuruları için çevrimiçi hizmet ilk federal eyalettir” dedi.

Herrmann, başarılı bir şekilde tamamlanan pilot aşamadan hemen sonra Bavyera’daki tüm vatandaşlık makamlarına vatandaşlık başvuruları için çevrimiçi bir hizmet sağlayan ilk federal eyalet olacağını ifade etti. Hizmet, yetkililer tarafından etkinleştirildikten sonra, başvuru sahipleri yakında Bavyera genelinde çevrimiçi vatandaşlık başvurusunda bulunabilecekler. Bunun için BayernPortal’da https://www.freistaat.bayern adresinde “Yetkili vatandaşlığa alma ve isteğe bağlı vatandaşlığa alma” hizmetleri için bir elektronik başvuru formu mevcuttur.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg Yeni camii DİTİB’e geçti

NÜRNBERG’İN şehir merkezi Plärrer Meydanı’ndaki eski adıyla Șaban Hoca Camii ( Yeni Cami ) olanak ta bilinen 400 metrekare büyüklüğünde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB)...

Nürnberg’e bahar geldi