Ana Sayfa Bavyera Bavyera milletvekili Cemal Bozoğlu, NSU 2.0 tehdit mektupları ile ilgili basın açıklaması...

Bavyera milletvekili Cemal Bozoğlu, NSU 2.0 tehdit mektupları ile ilgili basın açıklaması yaptı

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera milletvekili Cemal Bozoğlu, NSU 2.0 tehdit mektupları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

NSU 2.0 tehdit mektupları ile ilgili Yeşiller Bavyera milletvekili Cemal Bozoğlu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“NSU 2.0 tehdit mektuplarını gönderen kişinin yakalanması iyi bir gelişme. 115 Tehdit mektubunda hedef olarak seçilen insanların bir kısmının adresleri veya haklarındaki özel bilgiler sadece polis bilgisayarlarından elde edilebilecek bilgiler. Yakalanan kişinin polis olmaması nedeniyle bu bilgileri başkalarından almış olma ihtimali yüksek. Bu durum bu kişinin yalnız olmadığı ve başka bağlantılarının olduğunu gösteriyor. Soruşturma bu kişinin NSU terör çevreleriyle ilişkisi ve güvenlik kurumlarından kişilerle bağlantıları tespit etmesi yönünde derinleştirilmesi zorunlu. 

Kısa süre önce Nürnberg yakınlarında içinde mermi bulunan altı adrese tehdit mektupları gönderen, Camilere, Sinagoglara ve tanınmış siyasetçilere yönelik saldırı hazırlığı yapan Susanne G. Saldırı hazırlığı yaparken yakalanmıştı. Bu kişinindi NSU çevresiyle ilişkisi tespit edildi. Bu gelişmeler NSU konusunun tamamen ortaya çıkarılamadığını gösteriyor. Daha hale Almanya’nın iç güvenliğini ve azınlıkların yaşamını tehdit ediyor. Bu yapılar ve diğer aşırı sağcı terör odakları kararlı adımlarla kurutulmak zorunda.”

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı