Ana Sayfa Almanya Almanya'da aşı pasaportlarında sahtekarlık artıyor

Almanya’da aşı pasaportlarında sahtekarlık artıyor

-

- Reklam -

Almanya’da aşı pasaportlarında sahtekarlık artıyor.

Almanya’da korona aşısı olan kişiler artık daha fazla özgürlüğe sahip. Bu da beraberinde sahteciliği getirdi. Covid-19 aşı pasaportlarının taklit edilmesi hâlâ kolay olduğu belirtiliyor.

Korona pandemisinde aşılanmış ve iyileşen insanlar için rahatlama göz önüne alındığında, güvenlik yetkilileri sahte aşı pasaportları konusunda endişeli.

“Aşı kimlikleri ve diğer aşı kartları sahteciliğe karşı dayanıklı değil. Polis için ise sahte belgeyi tespit etmek oldukça güç.

Alman Polis Sendikası Başkanı Rainer Wendt, Polis memurlarının Robert Koch Enstitüsü’nün (RKI) aşı veritabanına erişmesini talep ediyor. Sahte aşı pasaportlarıyla mücadele amaçlı amaçlı olduğu belirtiliyor. Sendika başkanı Rainer Wendt Perşembe günü Neue Osnabrücker Zeitung’a şunları söyledi: Polis için bir sahtekarlığın kağıt üzerinde tespit edilmesi son derece zordur. ”Bu nedenle, polis memurları, sınır görevlileri ve belediye kolluk kuvvetlerinin RKI’nin dijital bilgilerine erişimi olmalıdır. Genel olarak, korona aşısı olan kişiler ve bundan kurtulmuş kişiler için yakın zamanda kararlaştırılan rahatlama, giriş kontrollerini daha zor hale getireceği için bir sorundur” diye konuştu.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA