Ana Sayfa Bavyera Nürnberg Uyum ve Göçmenlik Konseyi ırkçılığı kınadı

Nürnberg Uyum ve Göçmenlik Konseyi ırkçılığı kınadı

-

- Reklam -

Nürnberg Uyum ve Göçmenlik Konseyi ırkçılığı kınadı. Taner TÜZÜN – NÜRNBERG.

Nürnberg Uyum ve Göçmenlik Konseyi bir bildiri yayınlayarak, ırkçılığı kınadı. Başkan İlhan Postaloğlu ve sekreter Gülay İncesu- Aşar ikilisinin imzasının bulunduğu bildiride, masumlara şiddet ve saldırıların durdurulması çağrısı yapılırken, Ortadoğu’daki çatışmaların sona erdirilmesi gerektiği vurgulandı.

Bildiri şöyle: Orta Doğu çatışmasının Almanya’da ve toplumumuzda da etkisi var. Bazı şehirlerde İsrail karşıtı, Yahudi karşıtı ve Müslüman karşıtı açıklamalar ve saldırılar vardı. Nürnberg ve Almanya’daki çeşitli göçmenlerin dini veya siyasi bağlantıları veya evleri ne olursa olsun barış içinde bir arada yaşamalarını sağlamak için özel bir role sahibiz.

Kuşkusuz bu, tüm yurttaşlara saygı ve kabulü de içeriyor. Nürnberg Entegrasyon Konseyi, kendisini tüm anti-Semitik ve Müslüman karşıtı açıklama ve ayaklanmalardan uzaklaştırıyor ve her türlü ırkçı eylemi mümkün olan en güçlü şekilde kınıyor. Hükümetlerin veya siyasi veya terör örgütlerinin siyasetine karşı barışçıl protestolar meşrudur. Çocuklara, kadınlara, gençlere ve kutsal yerlere (ibadethaneler, camiler, kiliseler ve sinagoglar) yönelik saldırılar kabul edilemez ve olmamalıdır. Masumlara şiddet ve saldırılar insanlar durmalı. Her türlü şiddeti ve güç kullanımını kesinlikle reddediyoruz. Daha önce de belirtildiği gibi, Yahudilere düşmanlık, Müslümanlara düşmanlık ve milletlere düşmanlık ciddi şekilde kınanmaktadır.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Bavyera Açık Tekvando Şampiyonasına Türk sporcular damga vurdu

Nürnberg’den Özer Güleç’in tekvando kulübü turnuva birincisi oldu. Bavyera Taekwondo Federasyonun 25.06.2022 tarihinde düzenlemiş olduğu BavyeraOpen 2022 şampiyonası yapıldı....