Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da polise karşı saldırılarda artış

Bavyera’da polise karşı saldırılarda artış

-

Bavyera’da polise karşı saldırılarda artış.

Polis memurlarına yönelik şiddet her geçen gün artıyor! İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ve Adalet Bakanı Georg Eisenreich, dün Nürnberg’de “Polise Karşı Şiddet 2020” durum raporunu sundular.

2020’de Bavyera’da polis memurlarına karşı 8500’den fazla şiddet vakası yaşandı. Bir önceki yıla göre yüzde 8’lik bir artış. 2.800’den fazla polis memuru yaralandı.

Herrmann, 2020’de “Polis memurlarına şiddet” durum raporunda yer alan vaka sayısı, 2010’da kayıtların başlamasından bu yana yeni bir zirveye ulaştığını ifade etti. Geçen yıl polis memurlarına karşı 8,587 şiddet vakası oldu (yüzde +7,9). Yarısından fazlası fiziksel şiddetti (4,746, + yüzde 5,4). Saldırılar sonucunda 2.809 polis yaralandı (yüzde +8.2). Polis memurlarına yönelik altı saldırı, cinayet teşebbüsü olarak sınıflandırıldı. Ayrıca, Bavyera polis memurları, motorlu taşıtlar ve tahriş edici gazla saldırıya uğradı. İçişleri Bakanı, “Polis memurlarımıza böylesine acımasızca saldırmak kesinlikle kabul edilemez ve ağır şekilde cezalandırılmalıdır.” Dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA