Ana Sayfa Almanya TRT Deutsch yine ırkçılar tarafından hedef alındı

TRT Deutsch yine ırkçılar tarafından hedef alındı

-

TRT Deutsch yine ırkçılar tarafından hedef alındı.

TRT Deutsch yine ırkçılar tarafından hedef alındı. TRT Deutsch yazı işleri ekibi, bir yıl içinde üçüncü kez, aynı imzalı ırkçı tehdit mektubu aldı.

Almanya, Berlin: TRT Deutsch’un yazı işleri bürosundaki polis memurları. TRT Deutsch haber platformu yine ırkçı tehdit mektubu aldı. Çarşamba günü Berlin’deki yazı işleri bürosunun posta kutusuna gelen mektup yine “Prinz Eugen Gruppe” adıyla imzalandı. Polis mektubu “ırkçı, Müslüman karşıtı ve Türk karşıtı” olarak değerlendirdi. Mektupta bomba şeklinde sakallı ve şapkalı bir kişiyi tasvir eden bir karikatür tasvir ediliyor. Gönderen “Prinz Eugen Gruppe” ‘den gelen önceki tehdit mektuplarında olduğu gibi, ırkçı, İslam ve Türk karşıtı ifadeler yer aldı.

Tehdit mektubunda, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da hakaret ediliyor. İsrail-Filistin ihtilafında son zamanlarda tırmanan şiddetin medyada yoğun şekilde yer almasına karşın, haber platformu son zamanlarda giderek daha fazla hedef haline geldi.

TRT Almanya Genel Yayın Yönetmeni Kaan Elbir, editörlere yönelik tehditleri kınadı. “Bu tür tehditlerden korkmuyoruz,” diyen Elbir, TRT Almanya’nın Ortadoğu ihtilafıyla ilgili haberini savundu: “Alman medya kuruluşları veya siyasi yorumcular bizi özellikle hedef alsa bile, eleştirel haberciliğe bağlı kalmaya devam edeceğiz.” TRT Deutsch yazı işleri ekibi bir yıl içinde üç tehdit mektubu aldı. Polis açıklama sözü vermesine rağmen, önceki mektuplarla ilgili soruşturmalar başarısız oldu.

Foto: Deutschland, Berlin: Polizeibeamten in der Redaktion von TRT Deutsch.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...