Ana Sayfa Bavyera Arif Taşdelen, Bavyera SPD Meclis Başkan yardımcılığına seçildi

Arif Taşdelen, Bavyera SPD Meclis Başkan yardımcılığına seçildi

-

- Reklam -

Arif Taşdelen, Bavyera SPD Meclis Başkan yardımcılığına seçildi. Taşdelen, daha evvel yapılan seçimlerde, Partinin Genel Sekreterliğine seçilmişti. Taner TÜZÜN / NÜRNBERG.

Bir müddet evvel Almanya Sosyal Demokrat Parti ( SPD Bavyera teşkilatının dijital ortamda yapılan 72.Genel Kurulunda büyük bir oy çoğunluğu ile Parti sekreterliğine seçilen Milletvekili Arif Taşdelen ( 46 ) bu kez SPD Meclis Grup Başkan Vekilliğine seçildi .Meclis Başkanlığına ise, Florian Von Brunn getirildi. Arif Taşdelen seçilen 3 vekilden biri oldu. Seçimler, seçim dönemi başında ve ortasında yapılıyor.Horst Arnold 2018’den bu yana başkanlık yapmıştı ama Münihli Von Brunna karşı kaybetti.

YENİ GÖREV HEYECANLANDIRDI.

Arif Taşdelen bilindiği gibi 2 dönemdir SPD Bavyera Milletvekili olarak görevini sürdürüyor. Taşdelen, yeni görevi için “ Bu görev ve beraberinde sorumluluk getirdi ve beni çok heyecanlandırdı “ dediArif Taşdelen, yayınladığı bildiride, kendisine güvenenlere teşekkür etti.

ARİF TAŞDELEN KİMDİR.

Arif Taşdelen, aile birleşimi kapsamında sekiz yaşında ailesiyle birlikte Türkiye’den babasının 1974’ten beri çalıştığı Bayreuth’a geldi. İşletme okulundan mezun olduktan sonra Bayreuth istihdam bürosunda istihdam teşviki konusunda uzman olarak eğitime başladı ve 1996’da Nürnberg istihdam bürosuna taşındı. 1999’dan 2000’e kadar St. Ingbert’deki yönetim okulunda kıdemli hizmet için ileri eğitimini tamamladı. Taşdelen, gümrükte yasadışı işçiliğe karşı mücadele etmek için çeşitli büroların yoğunlaşması ve bununla bağlantılı olarak iş piyasası teftişinin iş bulma kurumlarından alınmasının bir parçası olarak, 2004 yılında Federal Gümrük İdaresine geçti ve 2008 yılında burada memur olarak atandı.

Taşdelen, 2004-2013 yılları arasında Nürnberg’deki ana gümrük idaresinde gümrük müfettişi olarak çalıştı. Taşdelen, eşi ve iki kızıyla Nürnberg’de yaşıyor SİYASET HAYATITaşdelen, siyasi kariyerine Nürnberg’de SPD ile başladı. Partiye 1998’de katıldı. 2000 yılında Nürnberg-Mögeldorf yerel derneğinin başkanı oldu ve 2005-2013 yılları arasında Nürnberg belediye meclisinin üyesiydi. 2011’den beri BayernSPD eyalet kurulu üyesidir. 15 Eylül 2013 tarihinde Bavyera eyalet parlamentosunda Nürnberg-Kuzey seçim bölgesi için aday seçildi ve Türk kökenli ilk milletvekili oldu Taşdelen, Temmuz 2016 – Haziran 2018 tarihleri arasında, Bavyera eyalet parlamentosunun “Bavyera’da entegrasyonu aktif bir şekilde şekillendiren ve yönlendiren” çalışma komisyonunun başkanlığını yaptı.

Komisyonun amacı, Bavyera’da başarılı bir entegrasyon politikası için kapsamlı bir konsept hazırlamaktı.Ayrıca, 2016’dan beri Bavyera SPD’ nin “Göç ve Çeşitlilik Çalışma Grubu” nun başkanıdır. Bugüne kadar kamu hizmeti soruları komitesi üyesi ve SPD parlamento grubu kamu hizmeti, entegrasyon politikası ve gençlik politikası sözcüsüdür

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Türklerin gururu oldu

Almanya’da üniversiteler arasında yapılan yarışmada Ahmet Günay Can ve ekibi ‘Inferno’ yangın söndürme uçak projesiyle birinci oldular. Uçak mühendisi Ahmet Günay Can’ın...