Ana Sayfa Türkiye Solingen Katliamı'nda hayatını kaybedenler anılıyor

Solingen Katliamı’nda hayatını kaybedenler anılıyor

-

Solingen Faciası Unutulmuyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Almanya’nın Solingen kentinde 29 Mayıs 1993 tarihinde Türk kökenli Genç ailesinin evinin aşırı sağcı kişiler tarafından kundaklanması sonucu yaşanan katliamın yıl dönümünde Ankara Ulus Meydanı’nda anma etkinlikleri düzenliyor. Etkinlikler çerçevesinde 28 Mayıs 2021 tarihinde de YTB Başkanı Abdullah Eren tarafından bu alanda basın açıklaması gerçekleştirilecek.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nde bulunan Solingen kentinde 29 Mayıs 1993 tarihinde Genç ailesinin ”Untere Werner” adlı sokaktaki evinin aşırı sağcı kişilerce kundaklanmasının ardından yaşanan facianın yıl dönümünde bir dizi anma etkinliği düzenliyor. YTB, aynı aileye mensup ve dördü çocuk beş Türk kökenli vatandaşın hayatını kaybettiği faciayı anmak ve Solingen Faciası özelinde Avrupa’da Türk vatandaşlarına yönelik saldırı ve hak ihlallerine karşı kamuoyu farkındalığı oluşturmak amacıyla Ankara Ulus Meydanı’nda bir alan oluşturdu. 29 Mayıs 2021 tarihlerine kadar ziyarete açık olacak alanda vatandaşlar saldırıya hedef olan Genç ailesinin evinin bir benzerini ziyaret edebilecek ve düşüncelerini ziyaretçi defterine aktarabilecek.

28 Mayıs 2021 tarihinde de YTB Başkanı Abdullah Eren tarafından bu alanda basına yönelik bir açıklama gerçekleştirilecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Depremzedeler Dualarla Anıldı

Nürnberg Konsolosluk binasındaki tören de,Türk Sivil kuruluş Başkan ve Üyelerihazır bulundu TÜRKİYE’NİN Nürnberg Başkonsolosluğu, 18 Mart Çanakkale Zaferi vedepremzedeleri...