Ana Sayfa Almanya Almanya'da işsiz sayısı düşmeye devam ediyor

Almanya’da işsiz sayısı düşmeye devam ediyor

-

Almanya’da Mayıs’ta işsiz sayısı 84 bin kişi azaldı.

Almanya’da işsiz sayısı düşmeye devam ediyor. Federal İş Ajansı’na (BA) göre, Mayıs ayında 2.687 milyon kişi, Nisan ayına göre 84.000 ve bir yıl önceki Mayıs ayına göre 126.000 kişi daha az işsiz kaldı.

Mayıs 2020, korona pandemisinden en çok etkilenen aylardan biri olarak kabul ediliyor. İşsizlik oranı Mayıs 2021’de Nisan ayına göre 0,1 puan azalarak yüzde 5,9’a, Mayıs 2020’ye göre 0,2 puan düştü. İşgücü piyasasında kapsamlı bir iyileşmenin ilk işaretleri görülüyor.

Kısa süreli çalışanların sayısı da azaldı. Mevcut en son rakamlara göre, Mart ayında 2,61 milyon çalışan, kısa çalışma ödeneği aldı. Şubat ayı kısa çalışma ödeneği 3,27 milyondu.

Bavyera’da Eyaleti’nde işsiz sayısı Mayıs ayında düşmeye devam etti. Bavyera iş bulma kurumlarının başkanı Ralf Holtzwart, “gelişmeler toparlanmaya işaret ediyor” dedi. Üçüncü korona dalgası yatıştıktan sonra oran şu anda yüzde 3,6. Bavyera’da Mayıs ayında 268.884 kişi işsiz kaldı. Bu yüzde 3.6’lık bir orana denk geliyor. Hem bir önceki aya göre hem de bir yıl önceki Mayıs ayına göre işsiz sayısı azaldı.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...