Ana Sayfa Almanya Almanya'da sosyal medya bu olayı konuşuyor

Almanya’da sosyal medya bu olayı konuşuyor

-

Düsseldorf Havalimanı’ndaki gümrük memurları, Türk yolcunun üç geyik kafatasına el koydu.

Gümrük yetkilileri olayla ilgili yaptıkları açıklamada, ”Genelde tatil hatırası olarak bir buzdolabı magneti veya bir tişört getiriliyor. 24 Mayıs 2021’de Samsun’dan Düsseldorf Havalimanı’na inen 64 yaşındaki Türk yolcu üç geyik kafatası getirdi” ifadelerini kullandı.

Gümrük memurları açıklamalarına şu şekilde devam etti; Gümrük memurları yolcunun bagajını kontrol ettiğinde, bavulu açılmamışken bile hoş olmayan bir koku fark ettiler. Daha sonra röntgende Gummersbacher’ın bagajındaki birkaç hayvan kafatasını gördüler. Gümrük memurları bavulu açtığında güçlü bir çürüme kokusuyla karşılaştılar.

Yolcunun Türkiye’den getirttiği henüz nemli olan üç geyik kafatasındaki et, kıkırdak ve doku kalıntılarının tamamı soyulmadığı için dönüş uçuşunda çürümeye başladılar. Gezgin bir avcı olduğunu ve Almanya’ya Türkiye’de yaptığı av gezisinden üç kafatasını ganimet olarak yanında getirdiğini belirtti.

Geyikler tür koruması altında değildir ve yalnızca profesyonelce işlenmiş kafatasları olması koşuluyla ithal edilmelerine izin verilir. Ancak bu durumda bu mümkün olmadı. Çürüyen et kalıntıları nedeniyle, hayvan hastalıklarının başlamasını önlemek için üç kafatasına da gümrük tarafından el konuldu. Daha sonra Düsseldorf şehri tarafından yok edilirler ve yolcunun masrafları karşılaması kararlaştırıldı

Alınan tedbir konusunda mantıksız davranan avcı, bu konuda avukatına bilgi vereceğini belirtti ancak bu tedbirin uygulanmasını etkilemedi. ”Daha sonra eve yolculuğuna devam etmesine izin verildi” denildi.

Kaynak ve Fotoğraf: Zoll

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Depremzedeler Dualarla Anıldı

Nürnberg Konsolosluk binasındaki tören de,Türk Sivil kuruluş Başkan ve Üyelerihazır bulundu TÜRKİYE’NİN Nürnberg Başkonsolosluğu, 18 Mart Çanakkale Zaferi vedepremzedeleri...