Ana Sayfa Almanya Sırbistan gümrük kapısında iki Türk yolcu 90 bin Euro yakalattı

Sırbistan gümrük kapısında iki Türk yolcu 90 bin Euro yakalattı

-

Önceki hafta sonu boyunca, gümrük memurları, polisle işbirliği içinde Gradina sınır kapısında iki vakada beyan edilmemiş 90.000’den fazla avroya el koydu.

İlk vaka, 30 Mayıs 2021’de, biri Türk olan iki adamın Almanya’dan Türkiye’ye seyahat ettiği sırada Sırp gümrük memurları yaptıkları ilk kontrolde yanlarında fazla miktarda para olup olmadığını sordular. Her iki yolcu da sadece kişisel bagaj taşıdıklarını ve yaklaşık 3 bin avro nakit para taşıdıklarını söylese de, bunun gerçeklerden uzak olduğu ortaya çıktı. Hem sürücü hem de yardımcı sürücü yanlarında rapor ettiklerinden daha fazla paraya sahipti, ancak toplam 82 bin avronun en büyük kısmı, bir düzine zarfın bulunduğu arabanın arka koltukları arasındaki kol dayama yerinde bulundu.

https://www.carina.rs

Yolculara 10 bin euro iade edildikten sonra beyan edilmeyen kalan 62 bin euro’ya el konuldu.

İkinci vaka ise bir gün önce sınır kapısında, saat 03.00 sıralarında ülke çıkışında üç Türk vatandaşıyla seyahat eden Alman plakalı bir “Mercedes”in de ayrıntılı inceleme için ayrılmasıyla yaşandı.

https://www.carina.rs

Üç yolcu da gümrük memuruyla daha önce yaptıkları bir konuşmada yanlarında sadece kişisel bagaj ve biraz para olduğunu söyledi.

https://www.carina.rs

İki yolcunun her birinin 10 bin euro olduğu ortaya çıktı, ancak 24 yaşındaki sürücünün cebinde giydiği ceketin ceplerinde toplam 40 bin euro bulundu. İzin verilen miktar kendisine iade edildikten sonra, mahkeme önündeki kabahat prosedürünün sonuna kadar 30.000 Euro alıkonuldu.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA