Ana Sayfa Bavyera Bavyera kabinesi korona önlemlerini önemli ölçüde hafifletti

Bavyera kabinesi korona önlemlerini önemli ölçüde hafifletti

-

- Reklam -

Bavyera kabinesi korona önlemlerini önemli ölçüde hafifletti.

Korona pandemisiyle mücadele / daha düşük vakalar ve artan aşılama oranları, kısıtlamaların önemli ölçüde gevşetilmesini sağlıyor Korona pandemisinin etkileri bir yılı aşkın süredir kamu ve özel hayatı şekillendiriyor.

Bavyera Kabinesi bugün yaptıkları toplantıda, normalleşmeye doğru büyük bir adım attı. Bavyera’daki olağanüstü hal 7 Haziran’da kaldırılacak.

Bavyera kabinesi tarafından yapılan yeni korona düzenlemesi

Genel temas kısıtlamaları: İnsidans değeri 50 ile 100 arasında ise, en fazla üç haneden 10 kişinin, insidans değeri 50 ise herhangi bir haneden 10 kişinin bir arada kalmasına izin veriliyor. Geçmişte olduğu gibi, aşılı ve nekahat dönemindeki kişiler, federal yasalara göre özel buluşmalarda veya benzeri sosyal temaslarda sayılmıyor.

Özel günler: (doğum günleri, düğünler, vaftizler, cenazeler, kulüp toplantıları vb.) için planlanmış kamusal ve özel etkinlikler yine mümkündür: insidans 50 ile 100 arasında, dışarıda 50 kişi, içeride 25 kişiye izin veriliyor. İnsidans değeri 50’nin altında ise dışarıda 100 kişiye, içeride 50 kişiye kadar (artı aşılı kişiler sayılmıyor) izin veriliyor. İnsidans 50 ile 100 arasındaysa, aşılanmamış veya iyileşmemiş kişiler negatif test gerektirir.

Ticaret ve dükkanlar: İnsidans değeri 100’ün altındaysa, ticaret halka açık olacaktır. Tüm mağazalar için gereklilikler (hijyen konsepti, satış alanının ilk 800 m2’si için 10 m2’ye bir müşteri ile ve satış alanının 800 m2’yi aşan kısmı için 20 m2’ye ek bir müşteri ile müşteri sınırlaması) devam etmektedir. Randevu almaya gerek yoktur.

Gastronomi: İnsidans değeri 100’ün altında ise kapalı yemek servisi açılır ve restoranlar hem içeride hem de dışarıda saat 24′ kadar (önceden 22:00) açık kalabilir. Negatif bir test, yalnızca insidans 50 ile 100 arasındaysa gereklidir. Masada genel temas kısıtlamaları geçerlidir. Maske zorunluluğu ile ilgili düzenlemeler yürürlükte kalmaya devam ediyor.

Oteller, konaklama: Gelecekte, yeni genel temas kısıtlamaları kapsamında bir arada kalmasına izin verilen herkese odalar verilebilir (10 kişi, en fazla üç haneden 50 ila 100 kişi). İnsidansı değeri 50 olan bölgelerde, her misafirin yalnızca varışta negatif bir test sunması gerekir (artık eskisi gibi 48 saatte bir değil).

Dinlence tesisleri: Solaryumlar, saunalar, hamamlar, termal banyolar, eğlence parkları, kapalı oyun alanları ve benzer eğlence tesisleri, gösteri yerleri, şehir ve misafir turları, kumarhaneler / eğlence salonları ve bahis salonları bir enfeksiyon koruma konseptiyle yeniden açılabilir. İnsidansı 50 ile 100 arasında olan bölgelerde negatif test yapılması gerekmektedir. Genelevler, kulüpler ve diskolar kapalı kalacak.

Kültürel etkinlikler: 7 Haziran’dan itibaren 500 kişiye kadar sabit koltuklu açık hava etkinliklerine izin verilir. İnsidans değeri 50 ile 100 arasında ise test yapılması gerekir. Gelecekte, sadece sabit sahneler değil, aynı zamanda tüm uygun yerler (salonlar, stadyumlar vb.), ziyaretçiler için güvenli bir mesafe sağlamak için yeterli alan sunarsa, hem iç hem de dış mekanlarda kültürel etkinlikler için kullanılabilir.

Kilise hizmetleri: 7 Haziran’dan itibaren, insidans değeri 100 olan bölgelerde (kapalı mekanlarda FFP2 maskeli) cemaatle ayin tekrar izin verilmektedir. Açık hava ibadet hizmetlerinde ise maske zorunluluğu yoktur. Bildirim ve kayıt yükümlülüğü ortadan kalktı.

Müzik ve tiyatro: Müzik ve tiyatro sektöründe amatör topluluklar tarafından provalar gelecekte iç ve dış mekanlarda belirli sayıda yapılabilecektir. Mümkün olan maksimum katılımcı sayısı, mevcut alanın büyüklüğüne bağlıdır (hijyen çerçevesi konseptine göre minimum mesafe ile). Müfredat dışı müzik derslerine maksimum kişi sayısı olmadan (mesafeli) izin verilir.

Spor: Spor (temaslı ve temassız spor), insidans değeri 100 olan tüm alanlarda, sabit grup sınırları olmaksızın, insidans değeri 50 ile 100 arasında olan alanlarda herkes için mümkündür, ancak yalnızca negatif test sunulacak. Kültürel etkinliklerde olduğu gibi aynı sayıda seyirci mümkündür, yani açık havada 500 kişi (sabit koltuklu). Spor tesislerinde, konseptteki katılımcı sayısı, spor tesisinin büyüklüğüne göre uygun şekilde sınırlandırılmaktadır.

Yaşlı insanlar ve huzurevleri: İnsidans değeri 50 olan bölgelerde ziyaretçiler için test zorunluluğu yoktur. Evlerde yapılan topluluk etkinliklerine iç mekanlarda 25 kişi, dış mekanlarda 50 kişi ile izin verilir.

Foto: Bayern.de

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA