Ana Sayfa Almanya Sırbistan sınırında 150 bin Euro ele geçirildi

Sırbistan sınırında 150 bin Euro ele geçirildi

-

- Reklam -

Sırbistan sınırında 150 bin Euro ele geçirildi.

5 Haziran 2021’de Presevo sınır kapısı çıkışında, gümrük memurları polisle işbirliği yaparak bir Makedon vatandaşının haber vermeden sınırdan geçirmeye çalıştığı yaklaşık 150.000 avroluk bir kaçakçılık girişimini engelledi.

72 yaşındaki Kuzey Makedonya vatandaşının Almanya’dan ülkesine seyahat ettiği sırada Sırbistan’tan çıkışta kontrole alındı. Alman plakalı “Mercedes Benz” otomobili kontrol eden gümrük memurları, bildirilecek bir şey olup olmadığı sorulduğunda yolcu, kişisel bagajından ve izin verilen miktarda paradan başka bir şeyi olmadığını söyledi.

carina.rs

Ancak, araç detaylı bir inceleme için ayrıldığında, gümrük memurları önce ceketin ceplerinde, arka koltuğa atılmış, 500 Euro’luk kayıt dışı banknot desteleri olan plastik poşetler buldu. Beyan edilmeyen paranın bir kısmı daha sonra sürücü koltuğunun altına gizlenmiş çantalarda bulundu. Sayımın ardından 158 bin euro olduğu belirlendi.

carina.rs

Yolcu, AB’de geçerli düzenlemelere göre nakit olarak sınır ötesi havalesi yapılabilen 10.000 Euro’yu iade ett. Yolcu bir mahkeme kararıyla para cezasına çarptırıldı ve bildirilmeyen 148.000 avroya devlet bütçesine kalıcı olarak aktarıldı.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA