Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da 390 yeni polis memuru yemin etti

Bavyera’da 390 yeni polis memuru yemin etti

-

- Reklam -

Bavyera’da 390 yeni polis memuru yemin etti.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann dün Eichstätt’ta, Bavyera Çevik Kuvvet Başkan Yardımcısı Detlev Tolle ile birlikte 2. ve 3. yeterlilik seviyelerinde yeni işe alınan yaklaşık 390 polis memurundan hizmet yemini aldı. Bunlar şu anda Eichstätter çevik kuvvet polis departmanında ve Sulzbach-Rosenberg ve Fürstenfeldbruck’taki ‘Bavyera Kamu Hizmeti Üniversitesi – Polis Departmanında’ eğitimlerini tamamlıyorlar.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann

Herrmann’a göre, 2021’de toplam yaklaşık 1.550 yeni polis memuru yemin edecek. Maalesef korona salgını nedeniyle bu yıl da merkezi yemin töreni yapılamıyor. Bu nedenle, yemin etme beş eğitim noktasında daha küçük etkinliklerin olarak gerçekleşiyor. İçişleri bakanı, “Yeni polis memurlarımız güçlü bir takviyedir” dedi. “2017’den 2023’e kadar 3.500 polis, önümüzdeki yıllarda emekli olacağından çok daha fazla polis memuru istihdam edebileceğiz. Bavyera polisi, son teknoloji ekipmanlarla birlikte daha da fazla güvenlik sağlayacak. “

İçişleri Bakanı başvuranların sayısından özellikle memnun: “Bavyera polisi yeni nesil polis memurları arasından en iyi başvurusu olanları seçmeye devam edecek.” Eylül 2020 ve Mart 2021’deki son iki işe alım tarihine kadar 12.000’den fazla başvuru alındı. Bu, her boş pozisyon için yaklaşık sekiz başvuruydu. Herrmann, “Tüm polis adayları, diğer şeylerin yanı sıra sosyal becerilerin ve mantıksal düşünme becerilerinin test edildiği sıkı bir seçim sürecinden geçtiler,” diye açıkladı. Ayrıca zorlu bir spor testi ve tıbbi muayene yapıldı.

Polis memurlarına yönelik artan şiddetle ilgili olarak Herrmann, “Polis memurlarımıza saldırma eşiği ne yazık ki bazı isyancılarla birlikte yükseliyor. Bu eğilime tüm gücümüzle karşı çıkıyoruz!” Tutarlı cezalara ek olarak, İçişleri Bakanı, Özgür Devletin son yıllarda önemli ölçüde yatırım yaptığı kapsamlı koruyucu donanıma da güveniyor. Tüm acil servisler için balistik koruyucu ekipmanların yanı sıra yeni coplar ve yeni SFP9 servis tabancaları temin edilmiştir. Ayrıca Bavyera Polisi geçen yılın sonundan bu yana Bavyera genelinde 1.700’den fazla vücut kamerası kullanıyor. Ayrıca eyalet polisinin tüm kapalı konuşlanma birimlerinde ve çevik kuvvet polisinin destek birimlerinde mesafeli elektrik darbe cihazları bulunmaktadır.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA