Ana Sayfa Bavyera NSU Terör Örgütü Kurbanı Abdurrahim Özüdoğru Nürnberg’de Anıldı

NSU Terör Örgütü Kurbanı Abdurrahim Özüdoğru Nürnberg’de Anıldı

-

NSU Terör Örgütü Kurbanı Abdurrahim Özüdoğru Nürnberg’de Anıldı.

20 yıl önce Aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) teröristleri tarafından, Abdurrahim Özüdoğru’nun Nürnberg’deki terzihanesinde katledildi. (NSU) teröristleri, 49 yaşındaki Özüdoğru’yu başından iki kez vurdu. 49 yaşındaki Özüdoğru, 2000-2007 yılları arasında işlenen ırkçı cinayetlerin ikinci kurbanı oldu.

“Nasyonal Sosyalist Yeraltı”nın (NSU) kurbanı Abdurrahim Özüdoğru için Nürnberg’de anma töreni düzenlendi. NSU kurbanlarının anısına, 20 yıl önce Abdurrahim Özüdoğru’un öldürüldüğü yere bugün çok sayıda kişi çiçek bıraktı.

Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkanı Marcus König, ”Abdurrahim Özüdoğru’nun 13 Haziran 2001’de aşırı sağcı NSU tarafından soğukkanlılıkla öldürüldüğünü ve NSU’nun korkunç eylemlerinin anılarını canlı tutmak bir şehir olarak bizim için önemli bir görevdir, ırkçılığa ve insan nefretine karşı birlikte savaşıyoruz” diye konuştu.

Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkanı Marcus König

Anma törenine Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz ve Sivil Toplum temsilcilerinin yanı sıra bir çok vatandaş katıldı. Başkonsolos Serdar Deniz konuşmasında, Türkler bu toplumun vazgeçilmez birer parçasıdır, bu terör eylemleri bizlere korku yaratma eylemidir. Deniz, Türklerin bu ülkenin kalkınması ve refah seviyesini yükselmesi için katkı sağlamaya devam edeceğini söyledi. Başkonsolos Serdar Deniz, aşırı sağcı terör örgütü NSU tarafından Nürnberg’de hunharca katledilen Abdurrahim Özüdoğru’yu rahmet ve ailesine sabır diledi.

Foto: Marcus König

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg Yeni camii DİTİB’e geçti

NÜRNBERG’İN şehir merkezi Plärrer Meydanı’ndaki eski adıyla Șaban Hoca Camii ( Yeni Cami ) olanak ta bilinen 400 metrekare büyüklüğünde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB)...

Nürnberg’e bahar geldi