Ana Sayfa Almanya NATO'da görev yapan Alman askerlerine ağır suçlamalar

NATO’da görev yapan Alman askerlerine ağır suçlamalar

-

- Reklam -

SPIEGEL’in verdiği bilgiye göre, çok sayıda asker cinsel saldırı ve Yahudi aleyhtarı şarkılar nedeniyle soruşturuluyor.

Alman Silahlı Kuvvetleri ”Bundeswehr” şu anda Litvanya’daki NATO “Gelişmiş İleri Varlık” misyonu için yaklaşık 940 asker bulunduruyor.

Bazı Bundeswehr askerlerin Litvanya’daki bir NATO görevindeki davranışlarının nedeniyle ciddi suçlamalar bulunuyor. Askerler, birkaç gündür ülkede konuşlanmış çok sayıda asker hakkında soruşturma yürütüyor. Berlin’deki Savunma Bakanlığı geçen haftanın sonunda davadan haberdar edildi.

SPIEGEL’in verdiği bilgiye göre, birliğin soruşturması, görünüşe göre tamamen kontrolden çıkmış Bundeswehr askerleri partisiyle ilgili. İlk açıklamalara göre, Nisan ayı sonunda Rukla bölgesinde bir otelde gerçekleşmiş. Hafta sonu olduğu söylenen coşkulu bir kutlamada dayak tehdidi, cinsel saldırı ve aynı zamanda anti-Semitik şarkılar söylediği iddiası soruşturuyor. Ayrıca parti sırasında askerlerin yer aldığı bir cinsel taciz olayının görüntülerinin olduğu belirtildi. Olaylara karıştığı iddiasıyla 4 asker Almanya’ya geri çekildi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Türklerin gururu oldu

Almanya’da üniversiteler arasında yapılan yarışmada Ahmet Günay Can ve ekibi ‘Inferno’ yangın söndürme uçak projesiyle birinci oldular. Uçak mühendisi Ahmet Günay Can’ın...