Ana Sayfa Almanya Almanya Sağlık Bakanı Spahn'ın maske tedariki eleştiriliyor

Almanya Sağlık Bakanı Spahn’ın maske tedariki eleştiriliyor

-

- Reklam -
- Reklam -

Federal Denetim Ofisi, federal hükümetin korona harcamalarına ilişkin ikinci raporunu Federal Meclis’e sundu. Bulgular Federal Sağlık Bakanlığı için oldukça tatsız. Denetçiler, bakanlığı 2020 baharında, yani pandeminin erken aşamasında yaptığı harcamaları eleştiriyor. Çok fazla FFP2 maskesi ve cerrahi maske satın aldı ve bunlara çok fazla para harcadı.

Spiegel’e göre, Federal Denetim Ofisi (BRH), Federal Sağlık Bakanlığı’ndaki düzensiz süreci eleştirdi. Korona krizinde önemli ölçüde çok fazla koruyucu ekipmanın tedarik edilerek, çok fazla sipariş verilmiş ve çok büyük masraflar üstlenilmiş.

Federal hükümetin korona harcamalarına ilişkin ikinci raporunda, “Kitlesel aşırı alım”dan kaynaklanan envanterler ve kullanılan bütçe ve personel kapasiteleri “pandemi ile etkin bir şekilde mücadele etmek için ekonomik olarak kullanılmadı”.

Toplam 5,8 milyar koruyucu maske temin edilmiş. Bu miktar, bakanlık tarafından hesaplanan yıllık 4,7 milyar maske ihtiyacının yüzde 23’ünü bile aşıyor. Denetçilere göre maskelerin tedarikine 6,3 milyar euro harcandı. Buna ek olarak, örneğin nakliye, depolama, kalite kontrolleri ve harici tavsiye için şimdiye kadar 320 milyon Euro’luk ek maliyetler hesaplandı. Bunlar, yasal anlaşmazlıklar ve elden çıkarma maliyetleri nedeniyle daha da artabilir.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı