Ana Sayfa Almanya Berlin'de aşırı solcu gruplar tarafından işgal edilen binaya polis zorla girdi

Berlin’de aşırı solcu gruplar tarafından işgal edilen binaya polis zorla girdi

-

Berlin’de “Rigaer 94” binasında aşırı solcu gruplar tarafından işgal edilen ve yangın denetimine izin verilmeyen binaya polis zor kullanarak girdi.

Polise boya atıldı ve mahalle sakinleri hoparlörden direniş ilan etti. Evin üzerinde roketler patladı ve havai fişek sesleri duyuldu. Polis memurlarına yangın söndürücüden toz püskürtüldü

Perşembe sabahı, polis güçleri ilk olarak bir koçboynuzu ve elektrikli testere ile bir dış kapıda görevdeydi. Ardından, binaya girmek için başka bir kapıyı kırmaya çalıştı. Polis memurlarına beyaz toz püskürtüldüğü ve bazılarının gaz maskesi taktığı görüldü.

Daha önce mahalle sakinleri için avukatlar, itfaiye müfettişi ve polis arasında görüşmeler olmuştu. Bir polis sözcüsü, müzakerelerin başarısız olduğunu söyledi. Apartman sakinleri görünüşe göre evi açmak istemediler. Daha önce, yangından korunma uzmanının eve yalnız, yani polis olmadan girmesine izin vereceklerini açıklamışlardı.

Polis, Berlin-Friedrichshain’deki Rigaer Strasse çevresinde, yangın koruma müfettişinin işini yapabilmesi için 350 kişinin görev başında olduğunu söyledi. “Rigaer 94” evinin sakinleri ve destekçileri, evin denetimine karşı direndiklerini açıkladılar ve defalarca şiddet tehdidinde bulundular.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA