Ana Sayfa Almanya Merkel, AB ile Türkiye belirli konularda birbirine bağımlı

Merkel, AB ile Türkiye belirli konularda birbirine bağımlı

-

- Reklam -

Merkel, AB ile Türkiye belirli konularda birbirine bağımlı.

Almanya Başbakanı Merkel, Cuma akşamı Berlin’de Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u kabul etti. Toplantının odak noktası önümüzdeki hafta yapılacak Avrupa Konseyi. Toplantıda, salgının yanı sıra göç ve AB’nin Türkiye ve Rusya ile ilişkileri olacak.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye’nin belirli konuları birlikte şekillendirme konusunda birbirine bağımlı olduğunu söyledi.

Merkel, 24-25 Haziran’da düzenlenecek AB Liderler Zirvesi’nde ele alınacak konularda koordinasyon sağlamak istediklerini belirtti. Önümüzdeki Perşembe ve Cuma günü özellikle Rusya ve Türkiye ile ilişkiler gündemde olacak. Merkel, Rusya ile ilişkilerin G7 zirvesinde zaten büyük bir soru olduğunu da sözlerine ekledi.

Merkel, “Rusya bizim için büyük bir sorun, ancak Rusya aynı zamanda Avrupa Birliği’nin ana kıta komşusu. Hepimizin biraz saldırılara maruz kaldığını kabul etmeliyiz, ancak öte yandan Avrupa Birliği’nde güvenlik ve istikrar istiyorsak, Rusya ile de ne kadar zor olursa olsun temas halinde olmamızda büyük çıkar var.” şeklinde konuştu.

Fotoğraf: Federal Hükümet / Bergmann

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA