Ana Sayfa Türkiye YTB Başkanı Abdullah Eren, Kapıkule Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu

YTB Başkanı Abdullah Eren, Kapıkule Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu

-

- Reklam -

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Eren, Avrupa’da yaşayan Türklerin yurda gelişlerine ilişkin, “Biz bu sene yoğun bir geliş bekliyoruz.” dedi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya ile Kapıkule Sınır Kapısı’nda gurbetçilerle bir araya geldi, gurbetçilerin Türkiye’ye girişlerinde alınan önlemler ve yapılan işlemler hakkında bilgi aldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya

Yurt dışında çok büyük bir Türk varlığı olduğunu ve her sene tatillerini geçirmek için baba ocağına geldiklerini belirten Eren, YTB olarak gurbetçi vatandaşların sıla yolundaki yol güzergahları boyunca hep yanlarında olmaya çalıştıklarını vurguladı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren

Avrupa’da yaşayan yurttaşlara yardımcı olduklarını dile getiren Eren, şunları söyledi. Haydi #MemleketYolu’na Avrupa’daki vatandaşlarımızın yaz izin ve tatil döneminde Türkiye’ye girişte yoğun olarak kullandığı Kapıkule’deydik .Bütün bir yıl hayali kurulan, binlerce kilometreyi bulsa da sevinçle çıkılan Memleket Yolu’nda bu yıl da vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacağız inşallah. Vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştireceğimiz karşılama ve uğurlama faaliyetlerini bugün Kapıkule Sınır Kapısı’nda yerinde inceledik.Vatandaşlarımız için sunacağımız hizmetler sadece sınırlarımızda olmayacak.

Ay yıldızı görünce oluşan o güven ve gururu inşallah yine sınırlarımızın dışına Sırbistan sınır kapılarına da taşıyacağız. Hem Kapıkule’de hem de Sırbistan sınırlarında karşılama ve uğurlama stantlarımız ile göğüslerinde ay yıldız Türk Polisi ve YTB personeli vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdürecek. Danışma Hattımız, bilgilendirme sitemiz ve uygulamamızla da 7/24 vatandaşımızla iletişim halinde olacağız.Kıymetli iş birliği için de Edirne Valimiz Ekrem Canalp ile Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürümüz Nihat Kınık’a teşekkür ediyoruz.

Eren, vatandaşlarımızdan ricamız, sınır kapılarımızda yoğunluk olmaması için! Türkiye’ye girişte PCR ve antijen testi yapılmadığını unutmadan; PCR testi/antijen testi/dijital aşı kartı/eğer geçirmişse son 6 ayda koronavirüs geçirdiğine dair belge. Bunlardan hangisi varsa onu, Araç Sigortalarını,- Araç ruhsatlarını Pasaportlarını hazır etmelerini yanlarında bulundurmalarını istiyoruz. Ana vatanda Türkiye’de onları bekliyoruz” dedi.

Ülkeye giriş kaydı belgesi için register.health.gov.tr

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA