Ana Sayfa Almanya Maas, Türkiye ile yeni bir mülteci anlaşması çağrısında bulundu

Maas, Türkiye ile yeni bir mülteci anlaşması çağrısında bulundu

-

Almanya Dışişleri Bakanı Maas, “Türkiye ile göç işbirliği konusunda bir güncelleme” istiyor. Ayrıca Libya Anlaşmasına uyulması ve Belarus’a karşı daha fazla yaptırım yapılması çağrısında bulunuyor.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Berlin’deki NATO Dışişleri Bakanları toplantısı sırasında düzenlediği basın toplantısında, Belarus’a yeni yaptırımlar çağrısında bulundu. Dışişleri Bakanı Heiko Maas, “Welt” gazetesine verdiği röportajda Türkiye ile yeni bir mülteci anlaşması çağrısında bulundu. Maas, “Türkiye ile göç işbirliği konusunda bir güncellemeye ihtiyacımız var” dedi. ”AB’nin Ankara’daki hükümetle yapılan göç anlaşmasının daha da geliştirilmesi ve güncellenmesine büyük ihtiyaç var” diye konuştu.

Maas: Yaklaşık dört milyon insan “Türk hükümetiyle yaşadığımız tüm zorluklara rağmen, bizim için çok büyük bir göç yükünü üstlendiğini kabul etmek gerekiyor.” Sonuçta, yaklaşık dört milyon insana Türkiye bakıyor. Yeni bir anlaşmanın parçası olarak, ”Türkiye’ye ayrıca AB’den ek fon sağlanması gerekecek” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA