Ana Sayfa Bavyera Münih'te yaklaşık bin kişilik açık hava partisine polis müdahale etti

Münih’te yaklaşık bin kişilik açık hava partisine polis müdahale etti

-

- Reklam -
- Reklam -

Cumartesi gecesi, Münih’te yüzlerce kişiden oluşan bir grup dağıldı. Bir polis sözcüsü, Türkenstrasse bölgesinde Georg-Elser-Platz civarında 700 ila 1000 kişinin bulunduğunu söyledi.

18 Haziran 2021 Cuma akşamı Münih polisi, kutlama yapanların bildirdiği rahatsızlıklar nedeniyle şehir genelinde ve özellikle Maxvorstadt bölgesindeki çeşitli noktalarda görevdeydi. Saat 22.00 civarında İngiliz Bahçesi’ndeki Karl-Theodor-Wiese’de binden fazla insan vardı.

Özellikle hoparlörlerin kullanımı bitişik yerleşim alanlarındaki sessizliği bozdu. Münih polisi ve çevik kuvvet polisi İngiliz Bahçesi’ne gitti ve kutlama yapanlara hoparlörleri kullanmayı bırakmalarını ve enfeksiyon kontrolüne uymalarını tavsiye etti.

Gece yarısı civarında, yaklaşık bin kişinin yol ve kaldırımlarda bulunduğu Türkenstrasse bölgesinde de benzer olaylar bildirildi. Orada da, kapalı birimler (toplamda yüzden fazla görevli) tarafından desteklenen birkaç devriye, kutlama yapanları sakinleşmeleri ve ayrılmalarını istemek için olay yerine gitti. Hoparlör anonslarından sonra, orada bulunanların çoğu ayrıldı. 02:30 civarında, kalan insanlar da gönderildi ve mekan tahliye edildi. Türkenstrasse sabaha karşı saat 3 civarında parti yapanlar gitmişti ama yoğun bir şekilde çöplükle doluydu.

19 Haziran 2021 Cumartesi günü, Almanya futbol maçının sonucunu kutlayan insan grupları, Maxvorstadt bölgesine odaklanarak, akşam saatlerinde şehrin her yerinde tekrar toplandı. Profesör-Huber-Platz alanında, çoğu yasağı ihlal eden bin kadar kutlama yapan insan vardı. Zaman zaman polise cam şişeler atıldı. Bu süreçte kimse yaralanmadı. Ingolstadtlı 19 yaşındaki bir kişinin şişelerden birini fırlattığı tespit edildi Şu anda tehlikeli bedensel zarara neden olma girişimi nedeniyle soruşturuluyor. Münih bölgesinden 26 yaşındaki bir kişinin kalabalığın içinde piroteknikleri ateşlediği görüldü. Tehlikeli bedensel zarar ve Patlayıcı Maddeler Yasasını ihlal etmekten işlem yapıldı.

Georg-Elser-Platz, Akademiestraße, Georgenstraße ve Schellingstraße, Wedekindplatz ve Hofgarten bölümleri 23:00 ile 03:00 arasında, orada daha büyük gürültülü particiler bulunduğundan tahliye edilmek zorunda kaldı. Bazı durumlarda, orada çok fazla alkollü içecek tüketildi ve bunun sonucunda bazı insanlar açıkça agresif bir davranış sergiledi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg’de barış sofrası kuruldu

Bu yılki barış ödülü Kenya’lı Malcom Bıdalı’ya verildi Nürnberg kentinin resmiyet kazanmasının 954’nci ve 30 Yıl Savaşlarının bitişinin354'üncü yılında,...

Göç hikayesini anlattı