Ana Sayfa Almanya Almanya'da yılın doktoru seçilen Dr. Dilek Gürsoy "Birlik Elçisi" olarak atandı

Almanya’da yılın doktoru seçilen Dr. Dilek Gürsoy “Birlik Elçisi” olarak atandı

-

- Reklam -

Kalp cerrahı Dr. Dilek Gürsoy ve pil araştırmacısı Prof. Dr. Martin Winter, üstün başarıları nedeniyle Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin birlik elçisi olarak atandı.

Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) Eyalet Başbakanlığından yapılan açıklamada, Kalp cerrahı Dr. Dilek Gürsoy ve pil araştırmacısı Prof. Dr. Martin Winter, üstün başarıları nedeniyle Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin “Birlik Elçisi” olarak atandı olarak atandığı belirtildi.

Doktor ve kimyager, Alman birliğinin başarılarını, fırsatlarını ve zorluklarını temsil eden ve Federal Almanya Cumhuriyeti’nin çeşitliliğini temsil eden 16 federal eyaletten 32 birlik elçisinden ikisidir. Dr. Dilek Gürsoy ve Prof. Dr. Martin Winter, Başbakan Armin Laschet’in önerisiyle “Birlik Elçisi” olarak atandılar.

17 yıldan fazla bir süredir Dr. Dilek Gürsoy kalp cerrahı olarak. Mekanik dolaşım destek sistemleri alanında uzmandır ve 2012 yılında Avrupa’da bir hastaya yapay kalp implantasyonu gerçekleştiren ilk kadın olmuştur. 2019 yılında Alman Tıp Kulübü (GMC) tarafından “Yılın Doktoru” seçildi. Aralık 2020’den beri Dr. Dilek Gürsoy, Düsseldorf’taki özel kalp cerrahisi muayenehanesinde ve yine Düsseldorf’ta bulunan Clinic Bel Etage’de kalp cerrahisi başhekimi olarak görev yapmaktadır.

Dr. Dilek Gürsoy konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kuzey Ren-Vestfalya bir çeşitlilik, yenilik ve eşit fırsatlar durumudur. Herkesin gelişmesi için muazzam fırsatlar sunuyor. Bu ülkenin bana sunduğu fırsatları azimle, tutkuyla ve azimle kullandım. Şimdi, bilgim ve inancımın en iyisiyle, federal devletimin vatandaşlarının refahına adadım. Vatanımı birlik elçisi olarak temsil etmekten gurur duyuyorum” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA