Ana Sayfa Almanya Almanya Uyum Bakanı: Ülkemizin acilen 270 binden fazla kalifiye iş gücüne ihtiyacı...

Almanya Uyum Bakanı: Ülkemizin acilen 270 binden fazla kalifiye iş gücüne ihtiyacı var

-

Almanya Uyum Bakanı Annette Widmann-Mauz, Almanya’da kalifiye işçi sıkıntısı olduğu konusunda uyarıda bulundu. Halihazırda iş piyasasında 270.000’den fazla kalifiye işçi sıkıntısı var.

Widmann-Mauz, “Ekonomimiz umutsuzca vasıflı işçi arıyor” dedi. Mauz: ”Geçen yıl, Avrupa Birliği’nden ek uzman ve işçi sayısının yaklaşık dörtte bir oranında düştüğünü, ‘Alman ekonomisinin umutsuzca iyi eğitimli çalışanlar aradığını” söyledi.

Alman şirketlerinde şimdiden 270.000 nitelikli işçi aranıyor.

Alman şirketlerinde halihazırda 270.000 kalifiye kadın ve erkek yok ve ekonominin bazı alanlarında zaten pandemi öncesine göre daha fazla boş pozisyon var. Entegrasyondan Sorumlu Devlet Bakanı, “Aynı zamanda, Almanya’da AB’den ek kalifiye işçi ve işçi sayısı geçen yıl yaklaşık yüzde 25 düştü” dedi. Widmann-Mauz, diğer AB ülkelerinden kalifiye işçi göçü sayesinde bu ülkedeki ekonominin son yıllarda yılda 0,2 ek yüzde puanla büyüdüğünü vurguladı. Mauz, ”Özellikle bakımda, inşaatta veya gıda endüstrisinde kalifiye işçilere güveniyoruz” diye konuştu.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Depremzedeler Dualarla Anıldı

Nürnberg Konsolosluk binasındaki tören de,Türk Sivil kuruluş Başkan ve Üyelerihazır bulundu TÜRKİYE’NİN Nürnberg Başkonsolosluğu, 18 Mart Çanakkale Zaferi vedepremzedeleri...