Ana Sayfa Almanya Federal DİTİB Birliği Würzburg saldırısını kınadı

Federal DİTİB Birliği Würzburg saldırısını kınadı

-

- Reklam -

Federal DİTİB birliği Würzburg saldırısını kınadı. Yayınlanan bildiride, bu korku hareketini kullanan bazı seslerden endişe duyuyoruz denildi. Taner TÜZÜN / WÜRZBURG.

Geçtiğimiz Cuma günü Bayera Eyaletine bağlı Würzburg kentinde Somalili bir saldırganın „ Allau Ekber „ diyerek bıçakla etrafa saldırması sonucu 3 kişi ölmesi ve 6 kişinin yaralanması islam toplumu tarafından kınandı.Merkezi Köln’de bulunan Federal DİTİB Birliği ,bir bildiri yayınlayarak saldırıyı şiddetle kınadı.

Bildiri şöyle: Basın Açıklaması. Würzburg ile derin üzüntü içerisindeyiz KÖLN 26.06.2021: Cuma günü (25.06.2021) Aşağı Frakonya, Würzburg ‘ da üç kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı bıçaklı saldırı gerçekleşti. Failin muhtemel suç teşebbüsü soruşturması şu anda devam ediyor.Bu korkunç öfkeyi şiddetle kınıyoruz. Bizi dilsiz ve şaşkına çeviriyor. Bu inanılmaz hareketin kurbanlarının yasını akrabalarımızla birlikte tutuyoruz. Bunun şoku hepimizi eşit derecede etkiliyor. Şu anda barışçıl ve çeşitli bir toplum olarak birbirimize daha yakın durmak, dayanışma ve birlik beraberlik göstermek gerekir.

İşte tam da bu yüzden Müslümanlara karşı ruh hali yaratmak için bu korku hareketini kullanan bazı seslerden endişe duyuyoruz. Böylesine korkunç bir eylemin dini ifadesini reddediyoruz. Dinler, her insanın haysiyetine ve hayatına, Allah ve insanlığın suretine göre saygı ve huzuru yapar. 24 yaşındaki failin önünde cesurca duran sayısız yolcuların yürekten müdahalesi ve cesur davranışı sayesinde, daha fazla mağduriyetten kaçınıldı. Faili hayatlarını kullanarak durduran bu kahramanlara şükranlarımızı sunuyoruz.Failin hukukun üstünlüğünden tamamen hesap sorulmasını temenni ediyoruz. Düşünce ve dualarımızla ölenlerin, yaralıların ve sevdiklerinin yanındayız.

DİTİB Federal Birliği

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanal

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA